Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üzleti szakközépbe járok és...

Üzleti szakközépbe járok és 9. -es vagyok átmehetek gimibe ahol kémia-biosz faktra járnék?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy érzem, hogy át kéne mennem gimnáziumba és kémia-biosz faktra járni, mivel fogorvos szeretnék lenni. Alapból ebbe a szakközépbe idióta üzletit tanulunk ami kb abból áll hogy a tanár lediktálja az anyagot és magold be mert saját szóval nem lehet elmondani. Egyébként tavaly nyelvi előkészítős voltam. Most is nagyon jó tanuló vagyok általánosba jeles voltam, szerintem itt is simán sikerül ezt megtartani, vagy akár jobb mert hihetetlen nagy motivációm van, és nagyon szeretnék gimibe menni csak nem tom, hogy ez így megoldható. Nem tanulok bioszt tehát abból most be kéne hozni őket és csak az ion, kovalen, fémes kötéseknél tartunk, nem tudom, hogy a faktra járók hol tartanak kémiából. Mindenesetre emelt érettségire tanárral elég nehéz lenne felkészülni, meg persze sok is lenne, de ez így sokkal jobb, hogy 4 évig tanulom ezeket emelt szinten. Csak kicsit félek az új osztálytársaktól meg, hogy nem fogom bírni a strapát pedig olyan napi 3 órát szoktam tanulni és ha kihívnak felelni vagy írunk akkor 5-re lazán lefelelek/megírom. Mikor kéne az igazgatóval beszélni? Félévkor, évvégén netán minél előbb mivel csak 1,5 hónap ment le az iskolából? Kérlek segítsetek! 16/F

2014. okt. 17. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
El kell menni az adott gimnáziumba, vagy felhívni, hogy mik a feltételek, milyen különbözeti vizsgát kell tenni, vagy melyiket elismerik.
2014. okt. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az érdemi biosz tanuláshoz kellenek a szerves kémiai alapok, de az egész dupla emeltes történetnek nem a biosz a hátulütője, mert az csak be kell seggelni, a kémia a nem mindegy.

Én mondjuk világ életemben szar tanuló voltam, 3.ban kaptunk új biosztanárt és félévkor meg akart húzni, és be kellett vágnom a féléves anyagot. Ezért nem mentem mégsem mérnökire, hanem orvosira, mert jobban tetszett a biosz. Micsoda életsztori...

Amúgy EÜ szakközépbe menj inkább, ha érdekel a téma, a fakt nem jó semmire, célirányosan kell tanulni, van egy halom jó cucc, csak a tanárok valamiért nem reklámozzák.

én szerényi bioszból (meg volt ilyen könyvem hogy 1300 emelt szóbeli tétel de már nincs meg) tanultam meg villányi kémiából és 90%os emeleteket csináltam szóbelikkel

2014. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most kérdezd meg a másik suliban, mert lehet azt fogják mondani, hogy majd csak félévtől tudnának átvenni, ha megfelelően magas lett az átlagod - De minél hamarabb érdemes megérdekldőni
2014. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jav. megérdeklődni
2014. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!