Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet ilyen esetben tenni?

Mit lehet ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés
Egy egész színvonalas gimngimnáziumba járok, utána számítástechnika felé mennék tovább. Ugye ehhez 2 dolog kell, matek és fizika. Mindkettőben jó vagyok, matekból versenyeken is indultam (országos 6. is voltam már). De van egy "apró" probléma: A tanárok nem tudnak tanítani. Az osztályban mindenkinek én magyarázom el az órai anyagot szünetben, ennek elenére 3-as körüli átlagom van, miközben azok akik semmit nem értenek szín 5-ösök. A dolgozatok nincsenek pontozva, mintha ránézésre kapnánk a jegyet. Mindent értek, órai feleleteim mind hibátlanok, nem a tudással van a baj. Mit lehetne csinálni? Ha kémia vagy magyar lenne akkor azt mondom hogy jól van, de nekem ez a jövőm.
2014. okt. 20. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz ezzel mit csinálni. Ha nagyon zavar, akkor otthon készülj magadtól, autodidakta módon, vagy válts iskolát. Vagy gimnázium után iratkozz be egy neked tetsző OKJ szakra, ahol normálisan megtanítják azt, amit szeretnél.


Egyébként nem tudom milyen irányban akarsz továbbmenni, de ha a felsőoktatási pontokat nézed, akkor számítástechnikához nem kell fizika. Informatika kell, és matek.


Ha nem a pontokat nézed, akkor meg csak informatika. A mateknak semmi köze semmihez attól függetlenül, hogy mindenki ezt hangoztatja.

Elég régóta vagyok a szakmában, mint rendszergazda, és programozó. A logikán, logikai feltételeken, és alap műveleteken kívül semmi nem köszön vissza a matekból. Csak főiskolán/egyetemen hajszolják annyira.

2014. okt. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha szerinted arcra osztályoz a tanár, akkor csak egyet tudsz csinálni: A dolgozatot elkéred, megnézed. Megkérdezed hogy hol a hiba... Ha érted az anyagot, akkor elvileg nem is hibázol... Ha pedig nem hibázol, akkor olyan nincs, hogy csak úgy 3-ast ad rá... Bizos lehagysz dolgokat... hát érdeklődj utána, hogy mi a gond. Sok tanár amúgy levon pontot ha a számolást nem írod mellé, hogy hogy jöttek ki a dolgok. Fejbe nem elég,
2014. okt. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a dolgozatok nincsenek pontozva akkor is kérdezz rá, hogy miért 3-as.... Mit rontottál el kérdezdd meg. Ennyi.
2014. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hányadika jársz?
2014. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jav. hányadikba
2014. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!