Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeptembertől szeretnék járni levelezőn anglisztika szakra, ami itt Budapesten található. Ki milyen tapasztalatokkal rendelkezik? Azt tudom, hogy elvileg nem veszik túl szigorúan, hogy a hallgatók valláskövetőek-e vagy nem ( gondolom levelezőn ez még jelentéktelenebb). Oktatási színvonal milyen? Mennyire barátságosak, segítőkészek a tanárok?

2014. okt. 24. 21:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Pázmányos hallgató vagyok, szívesen megválaszolom a kérdéseid; viszont nem vagyok sem levelezős, sem anglisztika szakos.


Annyit elmondhatok, hogy a Pázmányon rendkívül jófej és segítőkész tanárok vannak (persze akkor, ha a te hozzáállásod is megfelelő), tényleg szívesen segítenek neked bármikor, ha akár emailt írsz nekik, akkor is készségesen kisegítenek.


A vallásosság az egyetemen pedig nem követelmény, nem veszik komolyan, és nem szedik le a fejed akkor sem, ha nem vagy vallásos. Annyi, hogy a termekben van egy kicsi kereszt, és van 3 általános kötelező tantárgy, a Biblia 1, Biblia 2, és a Bevezetés a katolikus hit rendszerébe. Ezek csupán egy féléves tárgyak, ha egyszer teljesíted őket, többé nem látjátok egymást. Nem tudom, hogy levelezőn ez a 3 óra hogy is működik, a pesti képzési helyszínen videókonferenciásak ezek az órák, tehát nem kell olyan világrengetőnek gondolni.


Az oktatással én rendkívül meg vagyok elégedve, a tanárok igyekeznek mindent a lehető legjobban elmagyarázni, hogy megértsd. Ha nem érted, akkor pedig privátban vagy egy-egy óra után, esetleg emailben szívesen kisegítenek.


Remélem segítettem valamit!

2014. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!