Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A földrajz büfészaknak számít?

A földrajz büfészaknak számít?

Figyelt kérdés
Most jelentkezem rá,szeretnék később mscre menni,geográfusnak.Nehéz vagy csak ez is egy büfészak?Ér valamit a diplomám majd?Jobb lenne ker-marketingre vagy szociológára menni?
2010. jan. 26. 17:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%
sztem kifejezetten nehéz szak.nem gagyi
2010. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Szóval vannak benne lehetőségek...igaz ha mondom,hogy föcire szeretném beadni a jelentkezési lapot,azt hiszik tanár leszek,meg ,hogy mi az a geográfus...
2010. jan. 26. 18:11
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

azzal ne foglalkozz kit mit hisz.a lényeg h.te tudd mit akarsz,max.ha ennyire zavar mások véleménye,mondd mindig utána h.földrajz szakra jársz-geográfus szeretnél lenni.


egyébként ha tanár szeretnél lenni,sztem azt se kell szégyellni

2010. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok a töris:) sztem nyugodtan menj földrajzra, nagyon kevés a természettudományos, egyre inkább hiány... :) mint a matek, fizika, kémia... mindenhova ilyen tanárt keresnek, de ha geográfus akarsz lenni, azzal is el tudsz helyezkedni, kutatóintézetekben, meg csomó lehetőség van. Én történelem-régésztechnikus szakon vagyok pontosan,már az első félévben meglett a gyakorlati helyem, egy múzeumban, ahol marha jól fizetnek is ráadásul. Mellette meg még tanítok itthon is, mondjuk matekot meg németet, de lényegtelen... :)


Előtte 3 évig közgazdász szakon voltam... Ott kellett hagynom, mert egyáltalán nem érdekelt, ott is csak a gazdaságtöri, abból mindig 5-ös voltam. Beadtam újra a felvételit és most boldog vagyok, mert nem bukdácsolok, hanem 4-es átlagaim vannak, elismernek. A gazdász szak mellett sosem kaptam munkát, mert annyira telített, gyakornokot alig vesznek fel, és ki sem fizetik... Barátnőm egy nagyvállalatnál kapott gyakornoki melót, kemény 300Ft-os órabérrel... és közgazdász lesz.


Lehidalt, amikor megtudta, én mennyit kapok a múzeumban...


Szóval ne félj tőle, én csak bíztatni tudlak!! A tudomány is kifizetődő, és ha érdekel, ne menj máshova, csináld azt... Tapasztalat! :)


Hajrá!

2010. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Különben ismerősei mondják ezt a kereskedelem-marketinget ,menedzsmentet ilyeneket,hogy az milyen jó és a föci egy büfészak,amivel kitörölhetem.



Szerintem meg pont fordítva van, ugyanis az elsőhöz kell lóvé hogy valamire is vidd a megszerzett tudással, viszont a földrajz tudás főleg ha geofizikával is párosul önállóan is megállja a helyét!!!!


Nem is akárhogy...

2010. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg egy földmérőt vagy egy bányamérnököt mennyit keres...
2010. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
És hol lehet ezt megnézni? Tudsz egy linket adni? Érdekelne engem is!
2010. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
A földrajz egyáltalán nem büfészak, és elég jól el lehet helyezkedni vele. Ha komolyan érdekel, és jó alapokat szeretnél, akkor bátran menj Szegedre, ott elég erős a földrajz szak (meg általában a reál tárgyak), a legjobbak között van az országban.
2010. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem az!!én teljesen más szakra járok Szegeden,ahol viszont a szakirányomhoz kellett 2 föcis tárgyat felvenni(földrajzos tanárok voltak)Majdnem megbuktam:O

Igenis nehéz és értékes szak.

2010. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,úgy döntöttem föcire megyek.Szakiránynak viszont valami társadalom földrajzit választok(területfejlesztés,turizmus földrajz) mert úgy hallottam ezek kimondottan a fejlesztéssel és kutatással foglalkoznak.
2010. jan. 30. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!