Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit ajánlotok? Veletek hogy...

Mit ajánlotok? Veletek hogy volt ez? Hogy választottatok egyetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lassan oda kerülök, hogy faktot kell választanom. a nagy probléma pedig az, hogy nem tudom mi akarok lenni, hogyha nagy leszek. Az irodalom az, ami jelenleg vonz, mivel szeretek olvasni, régebben pedig hobbiszerűen írtam(blogoltam) is. Imádom a németet (bár szerintem nem vagyok túlzottan jó belőle) de azt is csak a tanár miatt. A biosz az, ami most úgy nem is a kedvencek közé, de úgy észrevehetően feljebbcsúszott a ranglétrán, mivel félek a tanártól és ezért tanulom, és szeretem (?) . Régen (kb fél, egy éve) nagyon úgy látszott, hogy valami informatikai szakmával fogok továbbmenni, de eléggé apadt a lelkesedésem a grafikus meg az ilyen jellegű dolgok iránt. Nagyon szeretek rajzolni is, ilyen mandalaszerű dolgokat szoktam (a rajzancsim szerint:D). Attól félek igazából, hogy most felveszek egy faktot.. és egy év múlva nem ezt fogom már szeretni. és mire egyetemre megyek, már az egész olyan szinten hidegen fog hagyni, hogy ha elvégzem a szakmát vagymi ennek a neve, nem akarok azzal elhelyezkedni majd, mivel utálom. Szóval tanácsot szeretnék tőletek kérni, hogy amiket fent felsoroltam (magyar, német(biosz)) mire lehet felhasználni. Ti nektek mikor jött ez a nagy csapás, hogy hű, akkor most ez akarok lenni?:)


Bocsi, ha néhol kicsit kusza. Próbáltam úgy megfogalmazni, hogy érthető legyen.:/ 15L



2014. nov. 4. 17:29
 1/3 anonim válasza:

Szia! :)

Nekem ebben az évben kellett faktokat választanom. Őszintén fogalmam sincs, hogy hova jelentkezhetnél az általad szeretett tantárgyakkal, mert nagyon messze állnak tőlem, de pár tanácsot talán tudok adni.

Mivel a következő évben már kötelező lesz a nyelvvizsga ha egyetemre akarsz menni, ezért németből húzz bele, hogy minél hamarabb túl legyél a vizsgán. Esetleg még az érettségin is, hogy utolsó évben csak a többi tantárgyra tudj majd koncentrálni. Kérdezd a szüleidet, a tanáriadat ők mit javasolnak, mire menj. Persze nem kell elfogadnod egyből amit mondanak, de jó kiindulási alapot tud adni. Nem tudom nálatok ez, hogy működik de én több faktot is felvettem, hogy később még választhassak, ha rájövök mégse tetszik az nekem annyira. Én legalábbis így oldottam meg ezt a dolgot. Sok sikert! Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan ;)

2014. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mivel a következő évben már kötelező lesz a nyelvvizsga ha egyetemre akarsz menni" Ezt hol hallottad?


Gondolkoznak rajta, de egyelőre biztosan nem lesz általánosan kötelező a felvételihez a nyelvvizsga.

2014. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tanár sokat számít, de ha nem az alapórás tanárod lenne azon a fakton akkor is azt választanád? Gondolj bele egy kicsit a dolgokba..

Én is voltam a helyedben, de nekem egyértelmű volt(töri, magyar, angol).

Magyar, biosznak pszichológus szaga van; német, magyarral meg valamilyen BTK-s szak, germanisztika és társai.

A felvi-n vizsgáld meg a szakokat és ott leírják melyik tárgyakat számítják be. Szerintem az az ésszerű, ha azt veszed fel faktra, amiből nagyon jól akarsz érettségizni vagy emeltezni szeretnél.


A "nagy csapás" tavaly érkezett, 11.-ben, - ami a nemzetközi tanulmányok - de elég bizonytalan vagyok még mindig. Viszont van olyan osztálytársam, aki még mindig nem tudja mi akar lenni, de olyan is van, aki 7.-es kora óta tudja..

2014. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!