Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik "büfészakra" járnak,...

Akik "büfészakra" járnak, azok legalább érdekesnek találják amit tanulnak? Vagy ha nem, mi a motiváció, mi van a fejükben, minek csinálják?

Figyelt kérdés

Több 10000en tanulnak egy diplomáért ami nem valószínű hogy sokat fog érni(direkt nem mondok konkrét szakot hogy ne legyen veszekedés). De mégis rendületlenül csinálják. Én el nem tudnám képzelni, hogy ha tudom hogy nincs értelme(és 600an mondják naponta,hallom a hírekből), könnyű elvégezni(nincs kihívás), és ráadásul rohadt unalmas/értelmetlen dolgokkal kell foglalkoznom, hogy ne hagynám ott 2hét múlva az egészet. Pl én mérnök szakra járok, de itt is van 1-2 töltelék tárgy, ami elképesztően értelmetlen, random bullshit mondatokat kell bemagolni mint pl, "Egy gazdálkodó szervezetnél (vállalatnál) fellépő problémák nem szorítkoznak csak egyetlen funkcionális területre", és ezekbe nekem belefájdul a fejem, halálba lehet kergetni vele, ha csak ezt kéne tanulni oldalszám, megbolondulnék.A matekot,stb könnyebben tanulom mint az ilyen összefüggéstelen mondatokat( pl [link] ).. És sajnálom azokat akik olyan szakon vannak ahol csak ilyen tárgyak vannak.... De ők ezt nem látják? Hogy amiből most nem sok tanulással ötöst szereztek annak konkrétan nincs haszna, csak egy kis memoriter volt? Miért csinálják, ha nap mint nap hallják hogy semmi értelme, mert már rengeteg ilyen az végzettségű, és azoknak sincs állása? Ok, nem lehet mindenki mérnök, más érdekli őket, de miért nem érzik, hogy az csak álom, hogy ami érdekli őket, abból fognak megélni, mert a mai világban egy ilyen főiskolai végzettség értelmetlen? Mi van a fejükben?

Ha olyat írtam ami valakinek nem tetszik, pls ne azt kritizáljátok, én csak szeretném megérteni ezt a dolgot, szóval a kérdésre válaszolhatok:)


kösz.


(1x már kiírtam a kérdést más kategóriába, hátha itt még kapok választ, bocs, ha már valaki olvasta)



2014. nov. 5. 23:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Attól, hogy átmenetileg olyan a piaci helyzet, amilyen és emiatt nem lesz munkája, attól a szak lehet értelmes.



A mindenről tanulsz de semmihez se értesz csak a tanároknak adjunk munkát legyen kit tanítani típusú töltelékszakok, aminek nem mondanád el mi értelme mert nincs..

2014. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A gazdasági szakokat nem sorolnám büfészakok közé,mert nem könnyű,legalábbis ezt hallom sokfelől.Én nem gazdasági vagyok,de hallottam,hogy 7-8 zh-t is írnak 1 héten.Igaz,előtte 2 hónapig semmi.Ez szerintem nem a legjobb taktika,mert az alatt az 1 hét alatt kimerülsz a félév végéig.Inkább az a baj ott is,hogy csak azért mennek oda,mert pénzéhes a mai világ.Én annak ellenére mentem olyan szakra,amivel nem könnyű elhelyezkedni,mert szeretem és tetszett,ráadásul mérnöki szak.Én nem büfészakozom le egyik szakot sem,csak azért tényleg van egy mérce.Az egy dolog,hogy van,aki egy héten egy tucat zh-t megír.Nekem a 3. héttől az utolsó hétig mindig legalább 2 zh-m van,ezen a héten meg 7 volt.A beadandókról meg nem beszélve,amikkel nem tudsz haladni,ha nem is vagy otthon :D Igazából csak annyi lenne a lényeg ebből,hogy nem hiába büfészakoznak annyit olyanok,akik tényleg kilehelik a tüdejüket,mire vége a szorgalmi időszaknak,mások meg még az utolsó héten is buliznak,mert annyi idejük van.Ahol ezt meg lehet csinálni,az nem komoly hely,hanem csak arra van,hogy nevelje a sok ostoba embert.Ebből van sok félreértés,a közgazdász hallgatók meg mindig magukra veszik a dolgokat.Lehet azért,mert sok a panasz,de hetente látom azokat az ismerőseimet "partyzni",akik valamilyen gazdasági ágon tanulnak.Én nem vagyok egy partiguru,de ha lennék,se tehetném meg.Egyébként a büfészakok közé inkább olyanokat lehetne sorolni,ahol szinte minimális követelmény van és semmi értelme,ha elvégzed.Minimális követelmény alatt értem azt,hogy ha szorgalmi időszak alatt nem jársz be előadásokra,akkor is simán teljesíted,mellette azt csinálsz amit akarsz.Semmi értelme,de jól hangzik,hogy van egy diplomám alapon mennek ilyenekre az emberek..
2014. nov. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
BME, vegyészmérnökin a haverom 5 félév alatt volt bent kb. 3 előadáson, és mégis megy neki, pedig nem zseni. Akkor az is büfészak? Egyetemen én is 10x voltam előadáson, a többségének semmi értelme. Fent van a neten az anyag meg a könyv, akkor minek?
2014. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én BME építőre járok és ha nem megyek be akár egy mechanika előadásra is,akkor vakarhatom a fejem gyakorlati órákon.1-2 dolgot csak abból,hogy leülsz otthon és előveszed a netre feltöltött dolgokat,nem tudsz elsajátítani,kellenek a bent töltött órák is,hogy kitisztuljon minden.De lehet én vagyok lassú felfogású..Nincs kizárva.
2014. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%
Én meg szeretek inkább fejet vakarni és magamtól rájönni dolgokra, minthogy előadáson aludjak nyitott szemmel reggel 8-tól.
2014. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%
BME gépészként én is azt mondom, hogy az előadások 80%-a nyugodtan kihagyható. Mióta szakirányon vagyok, azóta ez még csak emelkedett.. Nem ritka az olyan, ahol a kivetített diát (amit egyébként a netre is feltesznek) az előadó felolvassa, majd egy az egyben átmásolja a táblára. Ennek semmi értelme nincs, pláne nem reggel 8-kor. Bejárósként napi 2 óra utazással meg egyébként is luxus lenne minden előadásra bejárnom (természetesen ami fontos volt, vagy érdekes, azokon igyekeztem mindig ott lenni).
2014. dec. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet,hogy te szeretsz vakarózni,csak amikor nincs rá időd tanulni úgy,hogy tökéletesen elsajátítsd,nem árt,ha a magyarázatot gyorsan felfogod,és azáltal próbálsz dolgozni,mint rászánsz 2-3 napot,hogy tényleg minden apró dolgot megérts.Sajnos nem csak 1 tárgy van az egyetemen.
2015. febr. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Akkor te járj be mindenre, én meg bejárok a 20%-ára, aztán versenyezhetünk kinek lesz diplomája :D
2015. febr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!