Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számítástechnikai OKJ tanfolya...

Számítástechnikai OKJ tanfolyam, programozói pályafutás, milyen iskolák vannak ahol ezt elérhetem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok, számítástechnikából emelt szintű érettségit fogok tenni, matematika nagyon jól megy, mindenképpen számítástechnikai területen képzelem el a jövőmet.

A kérdésem több részből áll, kérem olyan segítsen aki biztonsággal tud ajánlani iskolákat, valamit segít összerakni a képet a fejemben, mivel a környezetemben nincs olyan aki rálátással tud tanácsot adni.

Tehát a kérdések:

- Létezik-e programozói OKJ-s tanfolyam, vagy létezik-e ehhez az ághoz a legközelebb álló tanfolyam, ahonnan tovább mehetek programozási oktatásra (Budapest)

- Melyik iskola a legjobb tanítási szempontból (Budapest, programozással foglalkozó főiskola)

- Mik azok a dolgok amiket nagyon néznek egy főiskolai felvételen?

- Jó sorrend lenne-e?: érettségi -> OKJ - > főiskola


Három dolog érdekel igazán, webprogramozás, játékfejlesztés (PC), szoftverfejlesztés.

Nem kimondottan szeretném mind a hármat végezni munka jelleggel a jövőben.


Kérem tisztelettel, ne írjátok, hogy mennyire nehéz lesz, ez a dolog nem érdekel, mivel elszánt vagyok és lelkes.



2014. nov. 6. 09:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem jó terv, én is ezt csináltam. Annyi különbséggel, hogy én OKJ után elkezdtem dolgozni és levelezőn végzem a főiskolát.


Én még multimédia-fejlesztő OKJ-t végeztem. Ez most már nincs, de valami nagyon hasonlót biztosan fogsz találni.


Ami fontos, hogy tanítsák a következőket:

- általános programozási elmélet

- programozás (alapszinten)

- rasztergrafika (pixeles grafika), ezen belül Photoshop kezelése

- vektorgrafika, pl Corel Draw kezelése

- Flash programozás (ez kevésbé fontos, de hasznos a sajátos logikája miatt)

- HTML, CSS

- JavaScript

- PHP

- általános adatbázis elmélet

- SQL


A fentieken kívül még voltak hasznos órák (pl: videó és hangtechnika, 3d grafika). Nekem ez két éves tanfolyam keretében lett oktatva. A végére ténylegesen képes voltam online és offline alkalmazások elkészítésére.


Valójában ennyi alap elég is, ha webfejlesztő akarsz lenni.

Ha játékokat akarsz fejleszteni (és én itt most nem 2d-s flash játékra gondolok), akkor a multimédia helyett sokkal szárazabb programozási irányba kell elmenni. Erre is van megfelelő OKJ.


Mindenesetre, ha már tudsz webes alkalmazásokat létrehozni, akkor a programozás logikáját már elsajátítottad. Ekkor nyílnak meg csak igazán a lehetőségek. A mai piacon két fajta munkaadó van: az egyik, aki olyan embert keres, aki mindenhez ért (de egyikhez sem nagyon). A másik, aki egy adott dologhoz keres embert. Érdemes a kettő között megtalálni a neked legjobbat.

A multimédiás alap (legalábbis ha még mindig ugyanazt értik alatta, mint amit fent leírtam), elég ahhoz, hogy nyugodtan bármilyen programozási környezetben elkezdj dolgozni. Pont ez a jó benne, hogy mivel sok mindent tanítanak, nem fogsz megijedni az újtól.

Viszont erre még mindig ráépíthetsz sokkal konkrétabb tudásbázist is. Például, ha statisztika érdekel, SAS programozói képesítéseket szerezhetsz, vagy más területeken is nézelődhetsz, pl, mint SAP programozó, stb. Ezek a képesítések már cégek által lesznek kiállítva, nem részei a magyar oktatási rendszernek. Ennek megfelelően magas költségei vannak, de cserében a munkapiacon nagyon erősen érvényesíthetőek.


Ha szerzel ilyen képesítéseket, valójában a diploma már fölösleges (ameddig az adott területen maradsz). Ennek ellenére nem árt szerezni egyet. Mivel a mai rendszerben már mindegy, hogy hol szerezed meg, én azt ajánlom, ha játék programozó akarsz lenni, akkor egyetemre menj (pl műegyetem) programtervező informatikus vagy mérnökinformatikus szakra (nézzél utána melyik áll hozzád közelebb).

Ha viszont a webfejelsztésnél maradsz, akkor valamelyik főiskolán a gazdasági informatika szakot ajánlom. Ennek oka az, hogy a webes programozáshoz nincs szükség túl mély elméleti tudásra, ellenben azáltal, hogy gazdasági tárgyakat is tanulsz, tovább bővíted a lehetőségeidet. Ezzel még jobban beleférsz majd a mindenes munkavállaló kategóriába (amiről fentebb írtam).


Végeredményben viszont nem az lesz a fontos, hogy melyik felsőoktatási intézménybe mész, hanem, az, hogy az ott töltött idő alatt mennyit tanulsz. Így nyugodtan mehetsz gyengébb intézménybe, mert ez leginkább a könnyebb számonkérésekben fog megjelenni. Az oktatás színvonala akár még magasabb is lehet az ilyen helyeken a kevesebb hallgató miatt. A leadott tananyag szakonként nem változik, mert ez központilag van szabályozva.


Még egy dolog: a nagy egyetemeken (főleg a nagy létszámú szakokon) megszokott, hogy semmibe veszik a diákokat. Lekelező modorban viselkednek feléjük. Ha egy ilyen közeg neked nem megfelelő, inkább főiskolát válassz.

2014. nov. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!