Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » De-gytk vagy se-gytk miért?

De-gytk vagy se-gytk miért?

Figyelt kérdés

2014. nov. 6. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
De-Gytk, mert könnyebb és ugyanazt a papírt kapod. :)
2014. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha a 2 közül kellene választanom DE-GYTK, mert a Semmelweis semmivel nem jobb! De, ha a legjobb egyetemre akarsz menni, akkor igenis Szegeden van a legjobb gyógyszerészképzés.
2014. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Miért jobb Szegeden a képzés mint a többi területen?
2014. nov. 8. 15:39
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Lehet nem mindenben komolyabb. De pl élettanból, ami főtárgy Debrecenben csak írásbeli tesztes a számonkérés Szegeden meg miután a teszted sikerült szóban is kell vizsgázni, ami nehezebb szerintem. Viszont mikrobiosz DE n 2 félév Szegeden csak egy. Hatástanból Debrecenben kérik a hatóanyagok mellé a forgalomban lévő készítmények nevét, de Szegeden ez nem kell. Szóval, valami itt Debrecenben nehezebb valami Szegeden. Állítólag a gyógyszertechnológia oktatás is komolyabb Szegeden, de utóbbi időben ez Debrecenben is sokat fejlődött. A tanagyag egyébként ugyanaz kell legyen, meg a diploma is ugyanaz lesz. Még annyit tennék hozzá, hogy azt hallottam Szegeden sokszor jogtalanul buktatgatnak, mert arra utaznak, hogy minél többen kicsússzanak az államilag támogatott félévekből és ezzel az egyetem növelje a bevételét. Nem tudom ezt megerősíteni, de cáfolni sem mert én Debrecenbe járok és itt tuti nincs ilyen. De azt hozzáteszem, aki átjött Szegedről, mert nem tudta megcsinálni a vizsgákat, annak Debrecenben se nagyon megy, de alapvetően ezek az emberek pozitívabban nyilatkoznak a DE ről. Remélemtudtam segíteni. Szerintem azt az egyetemet válaszd, ami közelebb van, vagy amelyik városban szívesebben eltöltenéd azt az 5 évet.
2014. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!