Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus, programter...

Mérnökinformatikus, programtervező informatikus, gazdaságinformatikus, a gyakorlatban mit kell tudniuk?

Figyelt kérdés

Van jó pár ködösített egyetemi szakmai elnevezés.

Pl.:


gazdaságinformatikus = se nem közgazdász, se nem informatikus


-------


Én úgy látom, hogy IT-n belül 2 szakma van a gyakorlatban.

1.: műszakis, aki fizikailag összerakja a készüléket

2.: programozó, aki a készülékre rendszert és alkalmazásokat ír, hogy felhasználó-barát legyen.


Mik ezek a ködösített egyetemi lecsó szakok? Miért nem lehet konkrét szakmákat tanulni?


Lehetne egy alapiskola (általános iskola) meg egy szakiskola (egyetem) és kész. Mi ez a sz*rakodás? :S

Ehelyett van ovi, általános, gimi, szakközép, okj, főiskola, egyetem, mester, egyéb tanfolyamok... és a munkáltatók meg panaszkodnak, hogy nincs megfelelő szakember, mert alig ért vki vmi konkrét dologhoz...



2014. nov. 23. 16:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ér az és igen, gyakorolni kell még mellé is, de azt állítani, hogy semmit nem ér, egyszerűen hülyeség.
2014. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Csak el ne higgyétek, hogy az egyetemen tanult programozás ér is valamit. Otthon tanulod meg. Ennyi."


Nem egészen ennyi. :-) Ha már itt tartunk, hadd pontosítsak: NEM OTTHON TANULOD MEG.

Otthon el lehet hobbizni a programozással, de ténylegesen megtanulni otthon soha nem fogod. Nem véletlen, hogy az egyetemeken is, de főleg a munkahelyeken is csoportokban dolgoznak az emberek, hogy egyre jobban terjed az agilis szoftverfejlesztési módszer, hogy többen néznek át egy kódot, hogy van aki a programtervezéssel foglalkozik, és van aki a kódolással, megint más a teszteléssel... Otthon el lehet szórakozni, de tapasztaltam, hogy ezek az otthoni munkák mindig félkész állapotban maradnak, soha nincsenek tisztességesen dokumentálva, sőt többnyire letesztelve sem, némelyik tényleg örökre csak félkész program marad.


Programozni úgy lehet megtanulni, ha az embernek ez a FELADATA, és ha az elvégzését számon kérik tőle, menet közben pedig tapasztaltabb kollégák tudnak segíteni egy-két probléma esetén, vagy csak egyszerűen megmutatják, hogy adott dolgokat hogyan is kell csinálni. Az soha nem jó, ha az ember saját maga akarja feltalálni a spanyolviaszt, azt már mások régen kitalálták. Ha mindenki saját maga újra és újra kikísérletezi, az nagyon kevéssé hatékony munkavégzést eredményez.


--- --- --- --- --- --- --- --- ---


"Szerintem meg még mindig akkor tanulsz meg valamit ha csinálod, nem pedig olvasol róla."


Ez igaz. De ahhoz, hogy csinálni tudd, előbb el kell sajátítani az elméletet, a dolog alapjait, módszertanát, stb. Különben ugyanott tartasz, hogy magad akarod feltalálni a spanyolviaszt... Az egyetemeken (és általában az oktatási intézményekben) ELMONDJÁK az elvi alapokat, ami alapján a gyakorlatot már nem kell nulláról kezdened - persze csak ha az elméletet meg is tanultad.


--- --- --- --- --- --- --- --- ---


"Akkor a munkáltató mire kéri el az egyetemi papírt,"


Mert az igazolja, hogy részt vettél az elméleti képzésen, és (legalábbis elvben) meg is tanultad azt.

A munkaadónak az az érdeke, hogy KÉPZETT munkavállalója legyen. Egyik cég sem fogja azt megfizetni, hogy náluk, munkaidőben próbálod elsajátítani a munkavégzéshez szükséges legalapvetőbb ismereteket. Előbb tessék képezni megad, megszerezni a megfelelő elméleti és legalább minimális gyakorlati ismereteket, utána jó esélyed van, hogy fel is vesznek a megpályázott állásra.


Nem véletlenül keres sokkal többet egy diplomás programozó egy OKJ-s programozónál, és nem véletlenül többszöröse a fizetése egy sok ismerettel rendelkező, gyakorlott programozónak egy pályakezdőénél.

2014. dec. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A cégeknek kellene fizetniük a leendő alkalmazottjaik képzését és biztosítani a tanuláshoz szükséges gyakorlati helyet a munkavégzéshez. Ehelyett ülnek a madarak az iskolában, még az elméletet se tudják sok sok év után és nincs gyakorlatuk sem, mert fénymásoltak fél évig. 90 %-ban ez a szitu sajnos.
2014. dec. 15. 11:02
 14/14 Shai-Hulud ***** válasza:

"A cégeknek kellene fizetniük a leendő alkalmazottjaik képzését és biztosítani a tanuláshoz szükséges gyakorlati helyet a munkavégzéshez."


Mivel a leendő alkalmazottat utána képtelenség ahhoz a céghez láncolni, amelyik fizetné a képzését, ezért a cégek csak igen ritkán és igen komoly feltételek mellett vállalkoznak olyanra, hogy fizetik egy alkalmazott képzését.


Képezze saját magát az alkalmazott, cserébe majd a képzettségének megfelelően nagyobb fizetést kap.

Ez a legegyszerűbb, és legcélravezetőbb.

2014. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!