Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy Gazdaságinformatikus szakot válasszam inkább?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és ezen a két szakon gondolkodok, ha a proginfót választanám, akkor az SZTE-TTIk vagy az ELTE-Ik-ra gondoltam, ha pedig a Gazdaságinformatikát akkor a Széchenyi István egyetem, vagy szintén az SZTE.


Mennyivel nehezebb a proginfó a gazdaságinfónál?

Melyik egyetem adja a legpiacképesebb diplomát?

Melyik városban jobb a diákélet?

Milyen arányban lenne a matek/infó (gazdasági tárgyak esetleg)?

Mennyire nehéz elvégezni ezt a szakot?


A válaszaitokat előre is köszönöm :)



2014. nov. 17. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Mennyivel nehezebb a proginfó a gazdaságinfónál?

Sokkal. Nagyon sokkal.


Melyik egyetem adja a legpiacképesebb diplomát?

ProgInf, de csak és kizárólag a diploma nem piacképes, magadtól kell még hozzá tanulni.


Melyik városban jobb a diákélet?

Szerintem összehasonlíthatatlan ez. ELTE-n is jó, SZTE-n is jó, biztos vagy benne, hogy győrben is jó :-)


Milyen arányban lenne a matek/infó (gazdasági tárgyak esetleg)?

ELTE ProgInf sokkal több a matek, mint az infó. Mennyiségében és minőségében is. A Proginf nagyon közel áll a TTK-matekhoz, nagyon kevés az, ami TTK-matekon van, Proginfen nincs.


Mennyire nehéz elvégezni ezt a szakot?

ELTE ProgInfet kb. 3% végzi el 3 év alatt. És nem (csak) azért mert a tanszék gonosz. Bár ez nem feltétlen fokmérője egy szak nehézségének.

2014. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Én kb 1 év múlva végzek gépészmérnökin és én is a gazdinfón gondolkodom, mert szeretnék majd másoddiplomát később. Szerintem a gazdinfót a Corvinuson vagy a BGF-en próbáld meg belőni, ha lesz elég pontod, mert a többi hely állítólag nem nagy szám. Proginfóból pedig tényleg az ELTE az elit. Ha még érdekel, sztem nézz utána a mérnökinfónak is, az is nagyon jó szak, jó diploma és kellő kreativitást és kihívást nyújt, de ezt is nagyon nehéz elvégezni 3,5 év alatt. Ha érdekelnek a műszaki dolgok is emellett, akkor mindenképp mérnökinfó.

2014. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Proginfóból én az ELTE-t tenném első helyre, másodikra pedig az SZTE-t. A gazdinfó elég egyetem függő, az említett Corvinuson és a BGF-en inkább a gazdaságra fekszenek rá, mint az infóra, az SZTE-n pedig inkább az infóra.

A két szak különbségéhez csak az SZTE-n tapasztaltakkal tudok válaszolni. A gazdinfósok és a proginfósok óráinak elég nagy százaléka ugyanaz, konkrétan a két szak infó-matek főtantárgyai néhány különbséggel ugyanazok. Tehát a nehézség ez alapján: ha egy ilyen tantárgyból megbuksz az egyik szakon, hiába mész át a másikra, ott is bele fogsz ütközni. Ehhez képest nagyon sok az átjárás a gazdinfó - proginfó - mérnökinfó szakok között :D. Szóval egyik se egyszerű, ha pedig a spec tárgyakat is hozzávesszük, akkor az látszik, hogy mind nehéz valamiért. Sok a buktató tárgy. (Szép számmal van matek is, meg programozás is.) Ha nem gyűlölöd a gazdaságot, akkor nyugodtan válaszd a gazdinfót, ha nem szereted, akkor a proginfót. Mind a két diplomával nagyon szépen el lehet helyezkedni. :)


Ha sikerül választani a szakok között, és már csak az egyetemeknél hezitálsz, bárki mondja azt, hogy az alacsony felvételi pontszámúakat ne válaszd, ne hallgass rá, itt is van rosta, csak az a neve, hogy első félév. :D Semmiképpen ne hidd, hogy egyszerű elvégezni bármelyiket is, küzdeni kell, de szerintem megéri. Nagyon kevesen vannak, akik csúszás nélkül el tudják végezni ezeket a szakokat.

2015. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!