Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van ha nem írtam alá...

Keékpáros kérdése:

Mi van ha nem írtam alá hallgatói szerződést?

Figyelt kérdés

2012 ben végeztem egy államis szakon és maradt még 4 államis félévem. 2013 ban elkezdtem a második szakom. Most még van egy államilag támogatott félévem, aztán ha minden igaz átkerülök fizetősre.

Csoporttagok között szóba került a hallgatói szerződés. Lehet, hogy hülyén jön ki de én nem tudtam miről van szó. Neten rákeresgéltem és elvileg mindenkinek aki államis képzésre jelentkezett alá kellett írnia egy 3 példányból álló hallgatói szerződést. Na most én államilag finanszírozott képzésen vagyok (még) de én nem írtam alá semmilyen szerződést. Logikusan gondolkozva ha nem írtam alá akkor rám nem vonatkozik. Én miért nem kaptam ilyen szerződést?



#egyetem #főiskola #hallgatói zerződés
2014. nov. 29. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:
valószínűsítem hogy beiratkozásnál odatoltak egy rakás papírt hogy írd alá, és aközött volt. csak nem nevezték meg hogy: "hé te ez itt a hallgatói szerződés". és a hallgatói szerződés is csak egy szleng név rá, hivatalosan nem úgy hívják
2014. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én csak jelentkezési lapot írtam alá még a felvétel előtt. Jött a levél, felvettek, neptunkódom stb a beiratkozás a félévre meg a neptun renszerben történik, ott is csak annyi, hogy rákattintok a beiratkozásra. Rákerestem a halgatói szerződésnek mintájára, hát én elém nem tolt senki olyan papírt :D De ha alá is írtam volna akkor lennie kellene nálam is egy példánynak a szerződésből. Én arra gyanakszok, hogy mivel az előző szakomat is abban a suliban végeztem el, így nem lettem törölve a rendszerből. Mert ugyanaz a neptunkódom mint ami volt előző szakomon és a neptunban is ott vannak a pár évvel ezelőtti befizetések stb.
2014. nov. 29. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:

mivel ez nem szerződés, ezért nem kell nálad is lennie egy példánynak.

és igen, valószínűleg azért nem írtad alá mert ahogy mondtad ott tanultál addig is

2014. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!