Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerész vagy vegyészmérnök?

Gyógyszerész vagy vegyészmérnök?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kémiát (a biológiát is, de a kémiát jobban), és ez a két szak az, ami igazán érdekelne. Szerintetek melyik érné meg jobban, vagy lenne több értelme? Ha igen, melyik egyetemen? Gyógyszerészt a Semmelweisen, vegyészmérnökit a BME-n néztem ki.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 29. 18:09
 1/6 anonim válasza:

Bocs, kicsit off:

Ha a preferencia a sok kémia, kevés biológiával akkor a biomérnöki képzésnek is érdemes utánnanézned!


A kérdésedre konkrét választ nem tudok.

2014. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vegyészt miért zártad ki ?


Képességegek, tanulási hajlam leendő fizetés.


A gyógyszerész általánoságban többet keres mint egy vegyészmérnök, vagy vegyész, de sokkal többet is kell tanulnia.

2014. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1, köszönöm a tippet, utána nézek!


#2, igazából nem zártam ki, igazad van, az is játszik. A gyógyszerésznél nem hátrány a több tanulás, csak hallottam / olvastam úgymond "rémhíreket". Nagyon szeretnék olyat tanulni, amit szeretek is, de nem akarok álszent lenni, hogy számít a későbbi jó elhelyezkedés, életképes fizetés. Szóval álom lenne ezt a kettőt ötvözni, ezért is próbálok tudakozódni :)


Köszönöm a válaszokat! :)

2014. nov. 29. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:
a vegyészmérnöknél ne felejtsd el belekalkulálni a fizikát és a matekot is, azt se kispályás szinten tanitják.
2014. nov. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én idén fogok felvételizni, tapasztalatom nincs, de azt elmondhatom mi alapján döntöttem. :)

Engem is a legjobban a kémia érdekel, a biológia kevésbé. A vegyészmérnökit (vagy úgy általában mérnökit) azért nem szeretnék/fogok választani mert a mérnökök géppel foglalkoznak, a gépekről kell sokat tanulniuk, meg sok fizikát stb. És az engem nem érdekel annyira. Inkább laborban dolgoznék és kutatnék, mint gyárban, ahol egy üzemi folyamatot kell megfigyelnem.

Szóval én ezért döntöttem a gyógyszerészet (Sote) mellett. Ráadásul ott rengeteg lehetőség van. Azzal is dolgozhatsz gyárban, de kutathatsz is, vagy ha már kevésbé 'izgalmas' életre vágysz, lehet az embernek egy patikája is.

Második helyen Kémia bsc-t fogok megjelölni az Elten, és utána vegyészet. Nekem az is tetszik, és az is inkább laborra, kutatásra megy rá. És ott biztosan sok a kémia. :D

2014. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnök, biomérnök csak akkor, ha szereted a matekot és a fizikát is! Emellett sok-sok műszaki ismeretet oktatnak, gépészet, számítástechnika, irányítástechnika stb. Matematikai és műszaki érzék kell, ha ezekhez nincs affinitásod, akkor kizárhatod.

Vegyész és gyógyszerész szintén tanul matekot, fizikát, de kötelező jelleggel kevesebbet. Viszont a több félévnyi fizikai kémiával meggyűlhet a bajuk a fizikát nem kedvelőknek.


Gyógyszerész minimum 10 féléves elkötelezettséget jelent, viszont doktor leszel a végén. Vegyészmérnökként például, ha nagyon ügyes vagy, 7 félév bsc, 4 félév msc, 6 félév doktori iskola kell ehhez a címhez. A gyógyszerészek kb. a tananyag harmadában-felében bioszt tanulnak, sejtektől az emberi testen át a gyógynövényekig. A gyógyszerészen többet kell magolni, mint a többin, illetve több a szigorlat is, amikor sok tárgy anyagából vizsgázol egyszerre.


Neked kell eldöntened, érdekelnek-e a műszaki dolgok, illetve a biológia eléggé, és a döntésedhez, hogy melyik jobban. Az egyik szakon ez, a másik szakon az tölti a tananyag jórészét, tehát rengeteget kell foglalkoznod vele. Ha csak a kémia érdekel, akkor egyértelműen vegyész, vagyis kémia bsc, majd vegyész msc.


Egyetemet illetően vegyészmérnök BME-n a legjobb, de Veszprém sem rossz, ott is nagy hagyománya van. Ha esetleg biomérnökit választod, dettó mint a vegyészmérnöki: BME, esetleg Veszprém. A többit inkább ne. Gyógyszerészben kivételesen nem lehet mellényúlni, SOTE mellett Debrecen, Pécs, Szeged mind remek elvileg, sőt. A vegyész nyilván ELTE, ha nem, akkor szintén Debrecen, Pécs, Szeged.


Pénzügyek: vegyészmérnök, biomérnök, gyógyszerész kezdőként átlagosan kb. 200 nettó, de ez igazából változó, egyéntől is függ. Az elhelyezkedési lehetőségek nagyon jók, munka nélkül senki sem marad. Utána több tapasztalattal fizetés is nő, még jobb elhelyezkedési lehetőségek. Vidéki vegyész ismerőseim panaszkodnak, nincs sok munka, de ELTE vegyészen végzettek a városban szintúgy jól el tudnak helyezkedni.

2015. febr. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!