Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országban a legjobb a...

Melyik országban a legjobb a helyzete egy általános iskolai v. középiskolai tanárnak: Spanyolország, Egyesült Királyság, Hollandia, Németország, Ausztria, Kanada?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Japán,nem viccelek,ott nagyon nagy tisztelet övezi a tanárokat.

Ezek közül amiket felsoroltál sztem leginkább U.K:)

2009. jún. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ok köszi... reménykedtem benne hogy egyesült királyság, mert imádom Londont és az angol nyelvet:D
2009. jún. 7. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom angliában keresnek a legjobban a tanárok europában és meg is vannak becsülve.
2009. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolországban nagyon jó a helyzetük, már ha sikerül megszerezniük a tanári állást. Nem tudom, külföldi diplomával lehet-e egyáltalán pályázni.


Van egy 'oposiciones' nevű vizsga, arra kell elmenniük a diplomás tanároknak, ott válogatják ki az embereket az állásokra.


Tegyük fel, hogy pl. Andalúziában egy adott tanévben szükség van 150 új angoltanárra. Ekkor az első 150 ember állást kap, de hogy Andalúzián belül hol, az meglepi, és jó ideig nem is lehet rajta változtatni. A szolgálati évek során pontokat gyűjtenek, és ha már van sok pontjuk, mehetnek jobb helyre. Persze ez azt jelenti, hogy a kezdők vannak a legrosszabb helyeken.


A fizetés még ottani viszonyok között is elég jó, kezdőknek 1500 euró körül, tapasztaltabbaknak 2000-nél is több. Kirúgni nem lehet őket, csak ha nagyon súlyos vétséget követnek el, pl. megvernek egy gyereket, ők viszont bármikor elmehetnek. Így a tanári állás garancia a biztonságra egészen nyugdíjig. Persze emiatt nagyon sokan akarnak tanárok lenn.

2009. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egyértelműen Németországban keresnek legtöbbet a tanárok, nézz meg bármilyen hivatalos adatot és kiderül.
2009. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Afrika vagy a KNDK
2010. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az Arabok úgy hallottam nagyon keményen veszik a tanulást ott a tanár szava szent. Egy arab haverom mondta azért mert a vallásuk része.
2011. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!