Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány Péteres és SOTÉs...

Pázmány Péteres és SOTÉs hallgatók, hogy bírkóztok meg a környék nehézségeivel? Sok rossz arcú ember van a környéken?

Figyelt kérdés

Sotéra készülök, gyerekkorom óta orvos szeretnék lenni és tudom, hogy a szakmában a legjobbak közt lehetnék! Az oktatás nagyon színvonalas és a suli nagyon klassz, azonban sokan mondják, hogy halomszámra vannak cigányok, drogbárók, prostituáltak és fosztogatók az utcákon. A környéken kifejezetten sok és a közbiztonság minimális, szinte nincs is..

Hogy tudtok így suliba járni? Hol laktok?

Érdemesebb emiatt elmenni inkább vidékre?(Szeged)

Aki arra jár nap mint nap, kérem írjon!!


2014. dec. 2. 02:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez marhaság. Én sokat jártam a környéken, egyáltalán nem vészes. Bár az is kérdés, hova kellene járnod, mert több helyen is vannak épületei.

Oké, vannak a városnak olyan részei, ami nem olyan, mint egy kisvárosi környék. De azok meg tele vannak rendőrökkel. Nem tudom, miért mondják hogy rossz a közbiztonság, meg hogy nincs, ismerősöm szerint ez nagyjából a 90-es évekig volt igaz a 8. kerület belső részeire. Ma már minden sarkon áll egy járőr, plusz a kerület felét már rehabilitálták, alig maradt pár gázosabb utca.

No meg az ember észre se veszi az ilyen dolgokat, ha nincs rá szeme. A nyugati aluljáró is tele van prostikkal állítólag. Én minden nap arra járok, egy se tűnt fel. A párom szinte mindig leszólítja valamelyik, ha egyedül jön haza. Nyilván ott vannak akkor is, amikor én megyek arra, csak épp nem veszem észre őket :D

2014. dec. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

A vidéki orvosik ugyanolyan jók

Nyugodtan jelentkezz Szegedre (is)

2014. dec. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De Pécs is jó város
2014. dec. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"De Pécs is jó város"


Pécs egy elgettósodó, cigányokkal teli, volt bányaváros, ami kultúrális főváros címmel kicsit ki lett pofozva. Maga az egyetem jó, de én pécsi medikusként inkább Szegedet ajánlom.

2014. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a környékkel, én a SOTE új épületétől 2 utcányira lakom, 43 kg-s lány vagyok, és semmi problémám nem volt eddig. Az mondjuk igaz, hogy nem mászkálok éjszaka egyedül, de hát azt neked sem kell, ha egyetemre jársz ide. Egyébként pont a SOTE, és az ebből fakadó nagy forgalom miatt sokkal kevésbé veszélyes a környék az elmúlt pár évben. Hogy az Üllői túloldalán a 8. kerületben mi van, azt nem tudom, nem szoktam arra járni, de szerintem nappal ott sem vészes, meg ahogy írták is, tele van minden rendőrökkel. Ettől függetlenül tényleg jók a vidéki egyetemek is, semmit nem veszítesz, ha oda mész, de csak a "rossz környék" ne tántorítson el.
2014. dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nagyon jó, nyugis környék az, ahol a PPKE van. Minden nap arra járok, tele van egyetemistával, kedves kis kávézókkal, nem kell megijedni.

2014. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

SOTE-s vagyok, másodéves, a Rezső téri koliban lakom. Mielőtt idejöttem, én is tartottam ettől, de aztán kiderült, hogy nincs mitől félni.


Az egyetem épületei nem a nyócker veszélyesebb részein vannak, hanem inkább az Üllői út mentén, a környéken megforduló emberek leginkább tisztességes dolgozó emberek, maguk a SOTE hallgatói, a Leöwey Klára Gimnázium tanulói, az egyetem klinikáinak, a Heim Pál, Szent László és István Kórházak betegei és dolgozói, nappal nagy a forgalom, a rendőrök is járőröznek, szóval abszolút biztonságos.


Ha éjszaka elmegyünk bulizni, akkor se kell különösebben aggódnunk amiatt, hogy épségben hazaérünk-e (csak amennyire bárhol máshol is).

2014. dec. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sote, másodév.

Nem tapasztaltam még semmi ilyesmit. Egyszer egy német srác mondta, hogy volt neki egyik éjjel egy cigitkérő kötekedő romás esete, de mivel nem beszélte a magyart, hamar békénhagyták.

Abszolút biztonságos. Kamerák is vannak már szép számmal.

2014. dec. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!