Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia vagy közigazgatás...

Pszichológia vagy közigazgatás/jog?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Pályaválasztás előtt vagyok és nem tanácstalan vagyok. Nagyon sok egyetemet néztem (főleg Bp) és nagyon sok szakot. Végül is a pszichológia, közigazgatás és jog tetszettek meg. Tulajdonképpen pszichót már több barátom is javasolta és érdekelne is nagyon. Azonban én saját magánpraxist nem akarok bizonyos okok miatt. Iskolapszichológus, klinikai pszichológus, stb pedig tudtommal nem a legfényesebben keres.

A másik a közigazgatás, ami érdekelne tulajdonképp. Ezzel pedig az a bajom, hogy ha esetleg kormányváltás lesz, akkor félő, hogy nagyon csökkentik a hivatalok, kormányablakok, stb létszámát. Ergo mire lediplomázok túlképzés lesz.

Jog szintén érdekelne, de attól kicsit tartok. Jogász hallgatóktól eddig csak azt hallottam, hogy mennyire nehéz.

Ha valamit rosszul látok, nyugodtan ki lehet javítani. Szóval a kérdés: Ma (és a belátható jövőben) melyiket éri meg tanulni?



2014. dec. 7. 01:51
 1/4 A kérdező kommentje:
javítás: ...és tanácstalan vagyok
2014. dec. 7. 01:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Neked kell döntened, melyik érdekel, és nem ártana jobban tájékozódnod. Egyrészt magánpraxissal sem keresed magad hülyére pszichológusként. Másrészt van még tucatnyi területe, amit nem is soroltál fel (pl. a magánszférában).

Azon gondolkozni meg felesleges, milyen változások lehetnek egy kormányváltással, mert jogászkánt sok területen el tudsz helyezkedni.

2014. dec. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan szakot keresel, amivel dúsgazdag lehetsz, keress mást.
2014. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a pénzt kihagynám amikor szakot keresek, hanem kifejezetten arra fókuszálnék, mi érdekel. Közgazdászból - azt hiszem, máris túlképzés van, a jog tényleg nagyon nehéz, soktól hallottam, hogy nagyon nehezen megy nekik, de egy iskolai pszichológus - akit vonz a pszichológia - nagyon érdekes foglalkozás lehet.
2014. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!