Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosiról/gyógyszerészetiről...

Orvosiról/gyógyszerészetiről csak olyanok mehetnek kutatónak, akik nagyon jól teljesítenek az egyetemen?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Jellemzően igen.
2014. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Jellemzően igen."


Baromság az, amit az első írt. Egyik barátom már kettőt csúszott orvosin mégis több impaktfaktoros cikke is van. El kell menni egy intézetbe diákkörözni, és el lehet kezdeni a kutatást, ha pedig alapból náluk diákkörözöl és jól csinálod, akkor fel fognak venni PhD-re.

2014. dec. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már elnézést, de nem azt írtam, hogy csak és kizárólag kitűnőek mehetnek. Azt írtam, hogy zömben. Ez szerintem fedi a valóságot.
2014. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ez szerintem fedi a valóságot."


Nem fedi. Köze nincsen az egyetemen szerzett jegynek ahhoz, hogy ki fog kutatni és ki nem. Mivel a TDK, és a kutatás a döntő tényező, nem pedig az, hogy mennyire tudsz seggelni.

2014. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Erős túlzás kijelenteni, hogy egyáltalán nincs köze. Igen is van. De sosem állítottam, hogy gyengébb jegyekkel ne lehetne kutatni. Az én környezetemben zömben olyanok vannak, akik igen is kitűntek. Kevesebben viszont azok, akik nem muzsikáltak olyan jól a tanulmányaikkal. De így is lehet, nincs kőbe vésve.
2014. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A jegyek senkit sem érdekelnek, a tudományos teljesítményt publikációkban, impact factorokban, idézettségben mérik.

PhD-t kell szerezni, de azt sem kell ösztöndíjasként.

2014. dec. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!