Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK matematika szak...

ELTE TTK matematika szak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Mennyi tanulást kell bele fektetni, milyen nehéz elvégezni, nagyon jónak kell lenni? Összehasonlítva mondjuk egy mérnöki vagy orvosi képzéssel, melyik a nehezebb? Vagy egy jogi vagy pénzügyi szakhoz képest?


Nagyon szeretem ezt a tárgyat és szeretném elvégezni, csak nem tudom, hogy képes leszek-e teljesíteni!


2014. dec. 11. 13:26
 1/1 anonim válasza:
Bár én nem konkrétan matek szakon vagyok, de sok matekos tárgyam van.A felvettek többsége két részre osztható.Vannak, akik zsenik, heti 10-12 matek órával jöttek a gimiből és vannak az átlagképességűek, akik addig maradnak, amíg szorgalmasak és kitartóak.Nem egyszerű, nehéz, nagyon nehéz, de nem teljesíthetetlen.A nehézséget ez a szintkülönbségi széthúzás okozhatja, de ha fel tudsz zárkózni, nem lesz ebből gondod.A tanárok többsége teljesen korrekt és jófej, érthetően magyaráznak.Mégis számolnod kell vele, hogy a rengeteg óra mellett, neked még a saját maradék idődből is rengeteget kell szánnod a biztos elsajátításra.A szorgalmi időszakban két húzós hét van, amikor a gyakorlatokból megírják az 1. és a 2. nagy zh-t,ezek alapján kapod a jegyed és mehetsz előadásból vizsgázni.Ezeket túl kell élni, de rendszeres készülés mellett menni fog.Emelt szinten tervezel érettségizni?Mindenképp ajánlanám, mert az egy tájékoztatást nyújt.Érdemes nézegetni oktatók különböző honlapjait, stb. ... Hanyadikas vagy?
2014. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!