Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz akkor ha nem kapom...

Mi lesz akkor ha nem kapom meg az aláírást? És nem lesz meg a 30 kreditem?

Figyelt kérdés

Ezután lehet változtatni? Ez olyan óra, ami ütközéses, és inkább beülök egy matekra, mint egy angolra. Ez olyan igazságtalan. Most ismételnem kell? És minden tantárgyból?


Köszi a válaszokat!



2014. dec. 19. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Vágod, hogy kb semmit nem írtál le, hogy mi történt? Nem tudom, hogy hogy vársz így választ. Meg azt se, hogy ennyi ésszel hogy vettek fel egyetemre.
2014. dec. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
egyetemen ha bukod a tárgyad akkor csak azt bukod. amikor lehetőség adódik rá, felveszed újból. ha nincs kereszt, akkor majd 1 év múlva, azt megcsinálod. ha van rá épülű tárgy amihez kell az aláírás abból amit buksz, azokat nem veheted fel amíg nem teljesülnek a követelmények. azért fasza hogy egyetemre jársz, már kb fél éve legalább, de ezt nem tudod...
2014. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: no comment...


Második! Nem kioktatást kértem, de legalább írtál valami lényegeset! Köszi.

2014. dec. 19. 17:47
 4/5 Sidel ***** válasza:
100%

1. Mondjuk segített volna, ha írsz egyetemet, szakot.

2. Nem hiszem, hogy nem lenne az évfolyamotoknak olyan levelező listája, facebook csoportja, ahol ezekre a kérdésekre ne kapnál szakszerű választ.

3. BME-VIK-re járok, arról tudok nyilatkozni. 30 kreditnek két félév alatt kell lennie, ha akkor nincs meg, átsorolnak fizetősre/kirúgnak (most nem tudom éppen melyik a valid). Nem minden tárgyból kell ismételned (bár szerintem ez olyan alap, amit ennyi hónap egyetem után már illene tudni). A bukott tárgyat megismételheted a következő, vagy az azutáni félévben, attól függően van e kereszt meghirdetve. Nálunk az újrafelvételért kell fizetni. Ha másodszor/harmadszor... veszed fel a tárgyat, akkor kreditenként (és persze felvételenként, leszámítva a legelső felvételt) 1800Ft-ot kell fizetni. Legalábbis ez rémlik még szeptemberről.

4. Végül adnék egy tanácsot: Biztos nálatok is van KTH (központi tanulmányi hivatal), illetve valami szabályzat, bizonyára vannak fórumok, ahol az évfolyamtársaiddal fel tudod venni a kapcsolatot. Legközelebb első körben ezekből tájékozódj. A gyakorikerdesek.hu sok mindenre jó, de ilyen jellegű kérdéseket jobb, ha biztos forrásból tudsz. A szabályzatok pedig egyetemenként, szakonként eltérhetnek...

2014. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző mindent leírt. Én csak annyit írtam volna: TVSZ.
2014. dec. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!