Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom hová menjek tovább...

Nem tudom hová menjek tovább tanulni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és egészségügyi szakmacsoportos szakközépiskolába járok, ahol semmi eü-hez kapcsolódót nem tanítanak, csak ebben az évben jött be 2 szakmás tantárgy (szakmai kommunikáció, általános és fejlődés lélektan). Nem érdekel az eü., nem tanulok semmi többet se, ami hozzá lenne köthető. Mentőtiszti szakma érdekelt, de hideget-meleget hallottam felőle. Nem tudom mit csináljak, tehetetlen vagyok. Nincsen nyelvvizsgám, azt sem tudom mikor és hogy kezdjem el. 2016-ban fogok érettségizni. Mi a fenéhez kezdjek?

2014. dec. 27. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
először is nyugodj meg :) szerintem gondolkozz el, hogy mi érdekel leginkább, vagy akár melyik tárgyat élvezed/élvezted eddig a legjobban. vagy csak simán nézelődj felvin, ott nagyon szépen kategóriákra vannak szedve a tvábbtanulási lehetőségek. valaminek csak tetszenie kell. még azért van időd, hogy olyan tárgyból is felkészülj az érettségire, amit eddig annyira nem "erősítettél", ha épp egy olyan szak tetszene meg. nem mondom, hogy a nyelvvizsga nem fontos, de ha jól sikerül az érettségid, a nélkül is be tudsz jutni a választott egyetemre.
2014. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írj üzenetben, én tudok róla mesélni.
2014. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem írta, hogy felsőoktatásba akar menni és, ha a jelenleginél tovább süllyed a felsőoktatás szintje nem is nagyon ajánlom. Ha a műszaki dolgok érdekelnék vagy az informatika (programozás), illetve matekból jó lenne akkor már tudná, hogy mérnöknek vagy informatikusnak menjen.


Én amit ajánlok, hogy állj rá a nyelvtanulásra, az területtől függetlenül fog kelleni.


Nyugodt szívvel semmilyen szakmát nem tudok ajánlani, sajnos elég szar a helyzet minden téren itthon.

2014. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!