Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vegyész vagy a vegyészmérnök...

A vegyész vagy a vegyészmérnöki szak lenne az ideálisabb az én esetemben?

Figyelt kérdés
Laboránsként dolgozom egy vegyipari cégnél, technikusi végzettséggel, és most szeretnék tovább tanulni. Laboránsként a Kémia alapszak lenne az evidens választás, viszont én jobban szeretem a géptant és a műszaki dolgokat (a technikusi ismereteimet alapul véve). A munkámból kifolyólag valóban a Kémia alapszakot kellene választanom, vagy a vegyészmérnökivel is boldogulni fogok?

2015. jan. 4. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettő jó, ha jó egyetemet választasz. Vegyész esetén az ELTE-t ajánlom, vegyészmérnök esetén a BME-t. Gyenge vidéki egyetemekkel, főiskolákkal szerintem ne kísérletezz!
2015. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amellett, amit az előző válaszadó írt...


Sztem hozzád jobban illik a vegyészmérnöki, gyakorlatias, sok a labor, és pláne ha géptan, művelettan, folyamattan érdekelnek. Ezek természetesen mind fizikára épülnek és igen nehezek is. Persze vegyészen isten tudja miféle elméleti szerves kémia és társai vannak helyette, ami lehet még nehezebb...

2015. febr. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!