Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik középiskolát lenne...

Melyik középiskolát lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Ezek a pécsi iskolák közül melyiket ajánljátok legjobban? Érvekre is kíváncsi vagyok. Szóval az iskolák: Leőwey Klára Gimnázium, Janus Pannonius Gimnázium vagy a Babits Mihály Gimnázium?

Amit tudni kell, hogy mindegyikben a német tagozat érdekel, a természettudományos tagozatok egyáltalán nem. Általános iskola 7. osztályos vagyok, de már el szeretnék ezen kezdeni gondolkozni, hogy nyolcadikra biztos legyek a választott suliban. A jegyeim elég jók, félévkor általában egy-két négyesem van, év végén tavaly is ötös voltam mindenből, viszonyt ez egy gyengébb iskola. Erősebb iskolában is szerintem el tudnám érni, hogy maximum 2-3 négyes és a többi ötös. Tényleg mindent amit tudtok az iskoláról, a közösségekről, a tanárokról, az odajáró diákokról, bármi jöhet csak tudjam, hogy melyik a legjobb a három közül. Ha esetleg valami média szakos pécsi iskolát is tudtok, arra is kíváncsi lennék, mert foglalkoztat a fotózás/videózás, videószerkesztés téma, viszont a német nyelvet is imádom és osztályunk egyik legjobbjai közé tartozom. Szóval minden jöhet, de ilyen Nagy Lajos félékről hallani sem szeretnék, mert nem szoktam templomba sem járni, nem vagyok hittanos szóval egyáltalán nem érdekelnek ezek a dolgok, és még akkor is ki van zárva, ha csak heti kettő hittanóra van. Köszönök mindent előre



2015. jan. 4. 22:02
 1/4 anonim válasza:
Mind három elég jó suli, egyik ismerősöm a Leövey Klárába járt és most perfektül beszél németül, bár a többit is csak ajánlani tudom, bár még van egy éved de azért sokat fog számítani az is, hogy ha majd jövőre elmész nyílt napra.Média a Deákba van, állítólag az is nagyon jó.Sok sikert a döntésedhez:)
2016. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyikbe mentél?
2016. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyikbe vettek fel?
2016. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Janusba vettek fel, szóbeli nélkül, még a felvételi pontszám kiosztása napján tudtam meg, hogy egy előkészítőn jól megírt dolgozat miatt szóbeliznem sem kell, és amennyiben elsőként jelölöm a Janust, felvesznek. Szóval szeptembertől német tagozaton leszek a Janusban :)
2016. jún. 5. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!