Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemről kiiratkozás követke...

Egyetemről kiiratkozás következményei?

Figyelt kérdés

Hello!

az lenne a kérdésem, hogy ha ezt a félévet (4.) még befejezem utána kiiratkozom a jelenlegi iskolámból, majd szeptembertől már egy másik intézménybe járnék (felvételiznék most februárban), kell-e valamit fizetnem?



2015. jan. 6. 23:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy honnan tudod ezt így (tényleg kíváncsiság, hogy tapasztalatból mondod, vagy bementél és megkérdezted? Mert én már tényleg minden változatot olvastam és hallottam erről)
2015. jan. 7. 00:34
 12/18 anonim ***** válasza:
Egy félévet voltam az egyik főiskolán humán szakon.Aztán 9 félévet(7+2) egy egyetem reál szakán.
2015. jan. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Értem. De a 2012 szept. 1. utáni rendszer vonatkozik rád is?
2015. jan. 7. 00:58
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem,de itt van egy 2014-es cikk:


[link]


Úgy tűnik,hogy a rendszernek ez a része nem változott.Ezért írtam.De azért olvasd el!

2015. jan. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Elolvasom, köszönöm! :)
2015. jan. 7. 01:09
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hova jársz, de a legbiztosabb mindig a TO, ha ilyen problémád van. Viszont az ilyennel nem mindig jár jól az ember, nálunk most volt egy lány, aki Szegedről jött az ELTE-re, ugyanarra a szakra, több tárgya volt, ami egyezett, de nem fogadták el neki, és itt újra kellett csinálnia.
2015. jan. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Osztatlan képzésen 2 félévet tanulhatsz visszafizetés kötelezettsége nélkül, osztott képzésen ugyan ez 1 félév. Ha túlléped akkor vissza kell fizetned a tandíj felét vagy le is dolgozhatod abban az esetben, ha nem tudod visszafizetni.
2015. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. De sokan beszélnek valami olyan dologról is, ha abbamarad az egyetemi tanulmányod, akkor vissza kell fizetni a támogatott féléveidet amiket felhasználtál. A kérdés eredetileg arra vonatkozott, hogy mi számít "abbahagyásnak". Mert ha sulit váltok, akkor végülis igen, abbamaradt abban a bizonyos régi iskolában, de a hallgatói jogviszonyom megmarad.
2015. jan. 8. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!