BGF vagy Corvinus?

Figyelt kérdés

Ki mit tud róluk? Melyik a jobb? Vagy melyik miben jobb?

BGF-en külker kar meg pénzügyi kar közül is érdekel, hogy melyiket lenne érdemes?


Melyik suliban főleg minek lehet tanulni? Milyen állást lehet utána betölteni?



2015. jan. 9. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:

BGF Külker

A felvi.hu-n meg tudod nézni, hogy minek lehet tanulni...De azzal a sulival nem lehet melléfogni.

2015. jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem:)
2015. jan. 12. 05:31
 3/7 anonim válasza:

BGF sokkal gyakorlatiasabb, de mindkettő jó. BGFből PSZK vagy Külker a legjobb választás, attől függ, hogy később milyen területen helyezkednél el. Ha banki szektor, pénzügyek, könyvelés akkor PSZK, ha pedig inkább egy multinél szeretnél középvezető, marketinges, hr-es stb.. lenni, akkor külker. A munkáltatók elismerik és értékelik a bgf-es diplomát, mert gyakorlatorientált tudás van mögötte.

A Corvinus is jó persze, de inkább neve van szerintem.

Én külkeres vagyok és nem félek attól, hogy fogok-e munkát találni a jövőben.

Sok sikert!:)

2015. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megfogadom a tanácsodat :)
2015. jan. 13. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

BGF csak akkor, ha nincs elég pontod a Corvinusra. :)

Corvinusra tényleg csak a legjobbakat veszik fel, szóval nem kell félned attól, hogy a többiek lehúznak. Az oktatók általában rendesek, nem szívatnak (természetesen itt is ki lehet fogni rossz tanárokat), a BGF-ről pont az ellenkezőjét hallottam. A Corvinuson ráadásul rengeteg diákszervezet és szakkoli van, ami pl BGF-en nem nagyon, és ezekben rengeteg gyakorlati tapasztalatot szerezhetsz :)


Azt pedig neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél tanulni, igazából bármilyen gazdasági állást be lehet utána tölteni, sokszor a szaktól függetlenül. Corvinuson van Társadalomtudományi kar is, azokkal a szakokkal meg pl. politikai állásokra is lehet jelentkezni.

2015. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ neked is!:)
2015. jan. 16. 01:03
 7/7 anonim válasza:

Egyik iskolával sem foghatsz mellé, mivel nekem csak a BGF-ről van tapasztalatom, így azt szívesen ajánlom. PSZK-ra járok, és egyértelmű, hogy bárkit is kérdezel, mindenki a saját iskoláját fogja magasztalni.

Tény, hogy a BGF-re sokkal alacsonyabb ponthatárral is felvesznek költségesre, de szó nincs arról, hogy bárki lehúzna. Csak a saját képességeiddel kell törődni, és nem azzal, hogy más hogy tanul. Csak rajtad múlik mennyire veszed komolyan. :) Ha meg jó vagy, akkor bárhol jó vagy.

A PSZK szerintem nagyon erős, jó gyakorlati tudást ad, nem hiszem hogy félned kéne utána az elhelyezkedés miatt.

2015. márc. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!