Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező informatika,...

Programtervező informatika, vagy mérnökinformatika, vagy gazdaságinformatika?

Figyelt kérdés

Idén végzek a gimnáziumi tanulmányaimmal és nem tudom melyik alapképzésre jelentkezzek, a matek és az infó megy, nincs semmi gondom velük, ebből a két tantárgyból fogok is érettségizni, mindkettőből középszinten. A kérdésem az, hogy szerintetek melyik képzés nyújtja a legversenyképesebb diplomát, melyik képzés által szerzett tudást tudom a legjobban hasznosítani. Voltam nyílt napokon is, az ELTE-IK-n, az SZTE-TTIK-n és a BCE-GTK-n, de legkevésbé a gazdaságinformatika fogott meg, mivel nem látom sok gyakorlati hasznát. A mérnökinfó és a proginfó között vacilálok inkább. Fizika nem a kedvenc tantárgyam volt, de ment, meg tudom tanulni.

A válaszaitok előre is köszönöm.

Ui: a távolság nem akadály :)



2015. jan. 10. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt válaszd, amelyik jobban érdekel. Mérnökinfón több a fizika, proginfón a matek, gazdinfón pedig a közgáz.Persze ez elég sarkított, de ez a lényeg. Mérnökinfó és gazdinfó ráadásul hosszabb is időben. PTI-nek és GI-nek pedig a tanterve 70-80%-ban megegyezik. Ez alól talán a BCE kivétel, ahol a közgázt hangsúlyozzák. Tehát GI-nek IT vonalon nem javasolnám a BCE-t. Inkább SZTE/PTE/DE.
2015. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenhol azt írják, hogy a Corvinus gazdinfó szempontjából nem jó, mert inkább a gazdasàgi részen van a hangsúly, de ez nem igaz.

Nézzétek meg mondjuk az Óbudai egyetem gazdinfós kèpzèsèt ès rögtön láthatjátok, hogy nem igaz.

KB. ugyanaz a gazdinfó minden egyetemen.Lehet, hogy a Corvinuson nehezebb meg esetleg több gazdasági tárgyból választhatsz, de az nem vesz el az informatikai tárgyakból.

Ráadásul elég jónevű egyetem, sok lehetőséggel.

2020. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!