Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SE általános orvosi szakkal...

SE általános orvosi szakkal szemezek, érdekelnének információk, tapasztalatok róla (lentebb bővebben)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tf-re járok, de váltani szeretnék. Ami érdekelne, hogy 1 félévet használtam el, így az orvosin a 14 helyett 13 lenne a támogatott félévem?

Van e vmi minimálisan teljesítendő tanulmányi átlag, hogy az ösztöndíjas képzésen maradhassak? (olvastam, hogy min. 2-nek kell lenni az átlagnak, de mástól hallottam, hogy vmi 4egész vmennyi)

Az általános orvos elvégzése után, milyen tandíjakat és mennyibe kerülne amit fizetni kéne a további oktatásért, esetleg lehet e már utána a tanulás mellett még munkát vállalni és milyet?


Előre is köszi a válaszokat :)



2015. jan. 15. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
6 év orvosi + minimum 2 év szakorvosi képzés
2015. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt eddig is tudtam. Leírtam a kérdéseimet, ami érdekelne, és amit nem tudok.
2015. jan. 15. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, 13 féléved maradna.

Fizetősre akkor tesznek át, ha

1. két félév alatt nem teljesítesz 30 kreditet

2. elfogynak az állami féléveid

A diploma megszerzése után a szakképzést is lehet támogatott vagy fizetős formában végezni. A fizetős 78 ezer/hó az első 24 hónapban, utána 24 ezer/hó, plusz a kötelező tanfolyamok díja.

2015. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző válasz első részét javítanám:

Az aktuális (3 éve, amióta szerződést kell aláírni)

Fizetősre akkor tesznek át, ha

1. két félév alatt nem teljesítesz X kreditet (tanulmányi évenként változik az első években csak 24-25 aztán egyre több)

2. elfogynak az állami féléveid

3. nincsen meg a 2-es átlagod (nem súlyozott, és a választhatók is beleszámítanak, csak a nem 0 kreditesek)

!Csak tavaszi szemeszter végén tesznek át valakit fizetősre és csak akkor, ha a tavaszi félévben aktív volt, tehát, ha őszi félévben valakinek 1,8 az átlaga az passziválja a tavaszit és akkor nem teszik át.

2015. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat az okoskodásért, de szerintem fogorvosival jobban járnál, az csak 5 év és nincs rezidensi idő, és a SE-FOK-on alacsonyabbak a pontok mint ÁOK-on. De persze nem akarlak befolyásolni, csak véleményt írtam, én is e 2 közt gondolkodtam sokáig (fog, ill. ált. orvos), de a fogorvosit választottam én legalábbis.
2015. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!