Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kolesz, vagy albérlet? Avagy...

Kolesz, vagy albérlet? Avagy a főiskolás élet első kérdése.

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik lenne jobb( kolesz/ albérlet)? Végzett, vagy jelenleg tanuló főiskolások, de szülők véleménye is érdekelne, melyiket javasolnák? Természetesen indoklással, miért, vagy épp miért ne.


Előre is köszönöm!


2015. jan. 16. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Első évben szerintem jobb a koli. Van egy csomó ismerkedős program, lehetőség van barátságok kialakítására. Ha szerencsés vagy és következő évben is felvesznek, költözhettek egy szobába. Ez a legjobb. :) Ami szerintem problémásabb lehet: tanuláshoz nyugis helyet találni. Alkalmazkodni 2-3 emberhez. (Ez utóbbiból csúnya dolgok is lehetnek.) Olcsó.

Albérlet: Ha külön szobád van, szerintem akkor éri meg. Ha olyan embereket fogsz ki nyugis, nem kell annyit alkalmazkodni. A pároddal is könnyebb kettesben lenni, meg tanulni is szerintem jobban lehet. Drága.

Voltam kolis: gimiben bejött, azok az élmények felejthetetlenek. :) Az egyetemi szobatársaimmal kibírhatatlan volt.

Voltam albis is: ez jött be igazán. :) Jó fej lakótársam volt, nem zavartuk egymást és a magam ura lehettem. :)

24N

2015. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad!

Én is hasonlóan terveztem, az első év koli, aztán a továbbiakban majd meglátjuk. :)

Mindössze kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

2015. jan. 16. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!