Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira vidéken járó budapest...

Orvosira vidéken járó budapestiek, mennyire lehet megszokni a fővárosi élet után egy kisvárost, elszakadni barátoktól, kolesz/albérlet stb?

Figyelt kérdés

Budapesti vagyok, 12.-es és orvosira készülök, első helyen mindenképp az SE-t jelölve, és nem tudom, hogy 2.-nak beírjam-e a SZTE-t. Nem volt nehéz elszakadni családtól, pesti barátoktól, 2 milliós fővárosból és lecuccolni egy lényegesen kisebb (bár szép) városba? Utólag megbántátok-e, vagy épp ellenkezőleg, még jól is jött így ki?

Nem Szegedre (Pécs, Debrecen) járók véleménye is érdekel... Hátha a válaszok segítenek a döntésben..



2013. okt. 19. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanács, ha lecuccolsz, akkor a budapesti mentalitásodat hagyd otthon.
2013. okt. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sem Pécs, sem Szeged, sem Debrecen nem kisváros.
2013. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, nem kisváros, csak Bp-hez viszonyítva kisebb...
2013. okt. 20. 10:23
 4/11 kemesen ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, aki Pestről költözött le, SZTE-ÁOK -ra jár, először volt benne egy kis ,,pesti fölényesség", aztán rájött, hogy Szeged sem olyan kis hely, egész lakájos. Furcsa, de mindig az árakon volt fennakadva. Hogy hogy lehet az, hogy egy szegedi orientált helyen lévő cukrászdában/pékségben annyira olcsó az süti, mint sehol máshol Pesten :)

Amúgy meg Pest, Szeged, mindenütt emberek élnek. Itt is van ilyen is, olyan is.

2013. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem "kisvárosok", inkább közepesek
2013. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyan nem pesti vagyok, de onnan jött csoporttársaim nem bánják, hogy "csak" vidékre vették fel őket, hiába van ott család, barátnő, stb. és nem is terveznek átjelentkezni a SOTE-ra.
2013. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pesti vagyok és idén vagyok elsős ÁOK-on Szegeden. És imádom! Nagyon gyorsan megszoktam, hogy albérlet, meg egyedül lakás meg úgy helyzet. A pestiekkel napi szinten beszélek, hétvégenként haza megyek és találkozom is velük gyakran, szóval nem szakadt meg a kapcsolat.

Nagy váltás volt nekem, én is úgy jöttem ide, hogy SOTE-ra nem vettek fel és az elején eléggé meg voltam rémülve, de nagyon gyorsan találtam barátokat, itt olyan nyitott mindenki, könnyen be lehet illeszkedni, míg a pesti ismerőseimtől azt hallom csak, hogy személytelen, meg a pesti egyetemistákkal nem lehet barátkozni, mind fenn hordja az orrát.

Én három hónap után már azon gondolkozom, hogy lehet, hogy itt maradok végleg, egyetem után sem megyek vissza. Biztos, hogy nem fogok felmenni Pestre másodév után, nagyon jól érzem itt magam. Olyan nyugodt hely, elég nagy, hogy minden legyen (party hátán party, imádom :D ) de elég kicsi ahhoz, hogy két nap alatt átlásd az egészet. Ráadásul Szeged egyetemváros, tehát rengeteg kedvezményt kapunk.

Ha valami kérdésed van, írj üzenetet nyugodtan.

De az tényleg fontos, hogy ne úgy menj vidékre, hogy te más vagy, mert pesti vagy. Mert nem vagyunk attól jobbak, hogy a fővárosból jöttünk.

2013. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem is tartom magam amiatt jobbnak, mert Pesti vagyok. Csak olyan félelmem van, hogy kolesz/albérlet, barátok, család, költségek... Meg annyira szeretek Budapesten lakni és nem tudom mennyire nehéz átállni, megszokni egy másik, itt kisebb várost. Emiatt kérdeztem főleg Pestről vidékre költözőket, milyen tapasztalataik vannak.

Ha tudnál még mesélni, szívesen venném. :)

2013. nov. 6. 16:51
 9/11 anonim válasza:

"Meg annyira szeretek Budapesten lakni és nem tudom mennyire nehéz átállni, megszokni egy másik, itt kisebb várost".

Ha nem mersz belevágni, akkor nem is fogod megtudni soha, de szerintem nyugodtan vágj bele, legfeljebb szerelmes leszel egy nyugodtabb életbe :) S ha netán mégsem, akkor majd próbálj meg két-három félév után átjelentkezni.

2014. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Előző vagyok. Csak most látom, hogy már régi a kérdés :), de

talán van más is, aki hasonló dilemmával küszködik. Szóval én mindenképpen azt mondom, hogy érdemes kipróbálni (nem vagyok szegedi, tehát nem hazabeszélek :)).

2014. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!