Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mostani hagyományos iskolare...

A mostani hagyományos iskolarendszer szerintetek sem fogja már túl sokáig húzni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, technikusi képzésen vagyok egy elég színvonalas iskolában, és mindenki az okostelóját, tabletjét, laptopját nyomogatja, senki sem akar dolgozni, 3 tantárgy kivételt képez ez alól, de van 15 tantárgyunk kb. Amikor én általános iskola első osztályába jártam órán mindenki kussolt, ez 8-adik osztályig elég jól kitartott. Aztán 5 éves gimibe mentem, 9-edikben még csak néhány embernek volt okos telefonja, 10-edikben már az osztály 70%-ának, 11-edikben meg már mindenkinek, és ahogy nőtt ezeknek a kütyüknek a száma, úgy csökkent a fegyelem is. A volt gimimben próbálkoztak olyannal hogy lejelszavazzák a wifit, de hamar kiszivárgott a jelszó, utolsó évben (13-adikban) már csak tanári géppel sikerült elérni a wifit, egyetlen egy ember tudta a jelszavat és így már nem szivárgott ki. Ez egy kicsivel visszafogta a mobilok használatát, de ma már sokkal olcsóbb a mobilnet, és egyre olcsóbb lesz. Mi fog történni a hagyományos iskolarendszerrel? Én nagyon örülnék ha összeomlana, mert véleményem szerint már minimum 50 éve elavult szar. Addig tudott ez a rendszer működni amíg a tanárok szabadon terrorizálhatták áldozataikat. Később esetleg raknak olyan készüléket az iskolába, amik akadályozzák a mobilok használatát? Egyáltalán megengedné ezt a jog? A másik pedig hogy általános iskola első osztályában 4-ig kell ott maradni a gyerekeknek. Hogyan lehet ezt kibírni? Nekem 4, max 5 órám volt, a sulitól 500 méterre laktam, és még így is megterhelő volt. Volt tanárom panaszkodott hogy a kisfia miután hazaér az iskolából teljesen hulla. Szerintem már nagyon a végét járja ez az oktatási rendszer, ezért próbálkoznak ilyen kényszer intézkedésekkel mint a délutáni iskola. Számomra ez elképzelhetetlen, és semmivel sem különb mint a középkori gyerek munka. Nagyon remélem hogy hamar vége lesz ennek a rendszernek. Mondjuk engem különösebben nem zavar, nem volt túl sok órám soha sem, de akkor sem szeretném ha felnőne egy degenerált agymosott generáció.
2015. jan. 22. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Részben igazad van, de te is agymosott hulla lehetsz, mivel ezen írásod alapján gőzöd sincs az ok-okozati viszonyokról.
2015. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fejtsd ki kérlek!

Ezen üres szavak alapján te is agymosott hulla lehetsz!

2015. jan. 22. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
A nettel nem tudom mi bajod van, de aki akart eddig is figyelt az órán, aki meg nem, az ugyanúgy mással foglalkozott. A délután 4ig ottmaradásnak tényleg semmi értelme.
2015. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs baj a nettel. Viszont nagyon jól leköti az embert. Azt meg ne meséld be nekem hogy 10 évvel ezelőtt egy osztály jelentős része letudta magát foglalni órákra. Lehet hogy néhány ember lefoglalta magát rövidebb időkre, de nem tudták magukat olyan szinten kizárni az órákról, mint most. Akinek olyan kedve van az zene hallgatás közben órákig elnyomkodja a telefont. Látszik hogy már régóta nem vagy diák, más idők járnak. Lehet hogy hamarosan eljön az idő, amikor 1-2 olyan ember miatt akik tanulnak, nem fognak egy egész iskolát üzemeltetni. Meg már most is tudod mi a helyzet? A tanár fogja a laptopját, és osztott képernyővel egész nap netezik, néha váltja a diákat és ennyi. Nem csak a diákokat nem érdekli az iskola, hanem egyre több. Annak tényleg semmi értelme sincsen hogy a projektorról kimásoljuk a könyvet. Ennyi idő alatt az anyagot is meg lehetne tanulni. A másik pedig hogy szerinted, azok a kisiskolások, akikkel a végletekig megutáltatják a sulit, szerinted mennyire lesznek érdeklődőek az oktatás iránt? Ott még meg lehet tartani a fegyelmet. A kicsiket könnyű manipulálni, de miután rájönnek hogy sokkal többre mennek ha inkább összetartanak, azután már nem igazán fogja érdekelni őket a suli.
2015. jan. 22. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!