Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus Egyetem vagy Wekerle...

Corvinus Egyetem vagy Wekerle Sándor Üzleti Főiskola tapasztalatok? Melyiket jelöljem elsőnek?

Figyelt kérdés

Felvételi előtt állok, tapasztalatokat, véleményeket szeretnék gyűjteni a végső döntésemhez. Levelező HR szak a választottam. Egyelőre még csak interneten tájékozódtam, és a Corvinus tanárai a képek alapján szárazabbnak, míg a Wekerlés tanárok szimpatikusabbak voltak nekem.

Igaz, az egyik egy egyetem, a másik főiskola, de én úgy gondolom, hogy ugyanazt a diplomát adja, ezért szinte ugyanaz. Maximum a pályakezdésnél számíthat ez kicsit, de előbb-utóbb úgyis a gyakorlati tapasztalatokat nézik a munkáltatók, nem pedig a sulit, ugyanígy külföldön is.

Ha a HR szakképzésről tudnátok írni hasznos infókat, milyen a szellemiség az adott suliban, ki bánta meg vagy épp nem bánta meg, hogy azt a sulit választotta, azt megköszönném!

Pozitívuma a Wekerlének, amit még mindenképp meg kell említeni, hogy kevesebb pont kell oda, illetve nem 250, hanem 165 ezer a félévi képzés ára (Bsc).


Ez nem egy matek szak, tudom, de sajnos kell tanulnom ezt is majd. Hát a matek nem az erősségem, nagyon nem. Ezekben az iskolákban milyen nehéz a matek?


Melyik mondható gyakorlatorientáltabbnak?


Egy órát hányan hallgatnak? Képeken azt láttam, hogy Corvinuson rengetegen, míg Wekerlén kevesebben vannak, ennek mik az előnyei?



2015. jan. 28. 23:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a legtöbb gyakorlatra be lehet menni anélkül, hogy észrevennének. Egyébként is sokan trükköznek, hogy máshova járnak be.

Amúgy ott van a BGF is, szerintem a Corvinus mellett még ez is elismert, és színvonalas. Ott nem szoktak nappali fizetősön magas ponthatárok lenni. És szerintem kevesebbe kerül, mint a Corvinus levelező.

Programozni autodidakta módon is meg lehet tanulni, és estin, levelezőn is meg lehet csinálni az OKJ-t (ami szintén ingyenes, ha előzőleg nem volt OKJ-d)

Kb. 20-25 órát tudtam volna dolgozni suli mellett hétköznap, rugalmas munkaidő mellett. Mivel diákot kapsz, ezért szívesebben alkalmaznak. 4. félév után meg szerintem el is lehet kezdeni nézelődni komolyabb szakmai gyakorlati hely után.

2015. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Végül mire adtad be első helyen?

Engem is a HR érdekel most. Ha Wekerlére mész, lehet találkozunk. :)

2015. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Végül is első helyen a Corvinust jelöltem meg. De persze utána a Wekerlét. Fogalmam sincs mennyi pontom lesz érettségin, félek is tőle, mert ettől függ minden. Remélem, hogy nem lesznek brutális ponthatáremelések a tavalyihoz képest az egyetemeken, fősulikon.

Aztán a HR-t még BKF-en, BGF-en is megjelöltem, viszont én jobban szeretnék levelező tagozatra járni :)

2015. febr. 12. 01:55
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia! végül hova jársz, és mi a tapasztalatod? :) érdekelne! előre is köszönöm!
2016. jan. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!