Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem vagy politológia...

Történelem vagy politológia vagy emberi erőforrások? Kaphatnék pár jellemzőt? Ez a három szak érdekelne, melyik érné meg?

Figyelt kérdés
2015. febr. 2. 11:26
 1/2 anonim válasza:

Ha már jelentkeztél, és ezekre, akkor a sorrendben talán segíthet a válaszom, ha nem idén felvételizel, akkor pedig talán sikeról választanod.. :)


Történelem: Igazából érdemi szakmád nem lesz vele, csak nagyon fogod tudni a törit. Ami szerintem a töri tanároknak a legjobb, de te ezzel nem leszel tanár, "csak" egy bölcsész töri szakon.


Emberi erőforrások: Ezzel már nagy eséllyel el tudsz helyezkedni pl. önkormányzatoknál, járási hivataloknál stb.


Politológia: Ezzel is elhelyezkedhetsz hasonló helyeken, vagy lehetsz elemző. Ahhoz, hogy magasabbra juss a politikában, kapcsolatok kellenek, és nem árt megcsinálni a mesterképzését is. Én is ezt tanulom még, de ott fogom hagyni, mert nem tetszik, meg is mondom, miért... szerintem nagyon könnyű megcsinálni, mert egy csomó dolgot tudhatsz már középsuliból és innen-onnan hírekből, DE.. szerintem kevés az a tanár, aki jól tanít, mert lényegében eldarálják ugyanazt, ami a könyvben van. (Nincs nagyon idő mélyebben elmerülni a témában, és alaposan átbeszélni) Ehhez nem kellene egyetemre járni, te is el tudsz olvasni egy könyvet. Szemináriumon kifoghatsz olyan tanárt, akinek a nézetei nem egyeznek a tieiddel, és akkor elég kellemetlen helyzetekbe tud hozni. Olyan nincs, hogy nincsenek nézeteid! Aki politikailag nem aktív, az ne akarjon oda járni. Folyamatosan szemmel kell tartanod az eseményeket, mert szemináriumon kínos tud lenni, ha éppen lemaradtál arról, hogy pl éppen milyen nyilatkozatot tett Putyin és Orbán. (Nem elég csak azt tudni, hogy volt valami ilyesmi, ismerni kell a beszédeket teljes egészében) És szerintem, ha jó akarsz benne lenni, nem elég szeretni és érdeklődni a politika iránt. Ahogy az egyik alapműben írva van, lehet élni a politikáÉRT vagy a politikáBÓL. Szerintem ahhoz, hogy ezt tudd csinálni szívből, lélekből, a politikáért kell élned, és erre készülj fel, ha ezt választod.


Remélem, tudtam segíteni :)

2015. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy ha esetleg elriasztana az, hogy talán nem lesz munkád, ha a töri tetszik, azzal nem most foglalkozz.. talán mással sem lesz könnyebb. Ne hallgass azokra, akik a "diplomás munkanélküli"-vel riogatnak! Azt csináld, amit szeretsz, és amit egész életedben szívesen csinálnál! (Ha a munka miatt aggódsz, akkor egyetem alatt egy 2 éves FOKSZ-t meg tudsz csinálni levelezőn, ami nem nehéz, és bár nem a szíved vágya, lesz szakmád)
2015. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!