Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen rossz a magyar...

Miért ilyen rossz a magyar felső oktatás?

Figyelt kérdés

Az én problémám leginkább avval van, hogy ha nem erre a bizonyos három-négy egyetemre/fősulira mész valószínüleg jó munkát se fogsz kapni. Valami más suli nevet megemlítesz ami nem az Elte,Corvinus stb akkor mindenki azt mondja, hogy kitörölheted, hiszen a munkáltató komolyan se vesz.

Oké elhiszem, de miért? Ismerőseimből és egy pár éve végzett tanáromból kiindulva az egyetlen különbség a "rossz" főiskola és a "jó" között, hogy az egyiken úgy szivatnak, hogy ha épp ésszel végig csinálod akkor azért díjat érdemelsz. (Nem leszólás képp de itt nyílván nem a bölcsész karról beszélek)

Mondták, hogy a professzornak van egy listája amin megvan adva, hogy hány százalékát kell megbuktatnia és majdhogynem ecc pecc szinten osztályoz.

(Nem pletykának szánom, de vannak diákok, aki egy jobb jegyért cserébe olyan szolgáltatásokat nyújtanak a proff-nak ami egész biztos nem legális ... Bár az Eltés gólyatáboros botrányok után nem csodálkozok semmin.)

Elég undorító dolgok folynak itt szerintem.

Nagyon ott tartok, hogy Magyarországra nem is jelentkezek, Skócia elég (ahol amúgy ingyen van az oktatás) Tény oda csak full ötös és két emelt érettségivel lehet bekerülni, de hát rohadtul megérni. Az ottani "nem olyan jó egyetemek" is sokkal jobb helyen szerepelnek a ranglistákon, mint a Magyar legjobb. Van egy ismerősöm, aki szintén Eltére járt első évben majd átjelentkezett Skóciába és sikerült bekerülnie a St Andrewsba (top tizes iskola) és mondta, hogy tény, hogy nehéz de nem szivatnak a tanárok és tényleges tudás alapján kapod az elismerést és mindenki sokkal segítőkészebb és látszik, hogy ott komolyan veszik és szívesen oktatnak.

Nagyon nem szeretnék ilyen messzire elmenni, de eléggé el vagyok keseredve illetve meg is vagyok ijedve.


Ti nem vagytok elkeseredve? Gondoltatok már arra, hogy ha a mostani vagy előző miniszterelnökünk külföldre járatta az összes gyerekét iskolába, annak az oka, hogy a magyar nem felelt meg neki? Pedig ö az aki változtathatna rajta. Amit ugyan már megtett de csak egyre roszabb lesz véleményem szerint.


Nagyon szívesen várom a véleményeket. (ha csak nem törölnek megint a moderátorok)



2015. febr. 8. 12:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

No, a helyesírásod és a fogalmazási képességed alapján szerintem a büdös életbe nem lesz diplomád, de ezt most hagyjuk is, ezt már megemlítették korábban.


"átjelentkezett Skóciába és sikerült bekerülnie a St Andrewsba (top tizes iskola)"


Nem tudom milyen egyetemi rangsort néztél, de hogy nem top 10, de nem is top 100.

[link] Itt top 323.

[link] Itt a mérési beállításokon ahogy változtatsz 30 és 500 között bármi lehet. Kb ennyit is érnek ezek a listák.


Egyébként egyetemi tanulmányaim alatt soha nem találkoztam se személyesen se mások által olyan sztorival, hogy jobb jegyért lesz..pod a tanárt, de még olyat sem, hogy valóban ok nélkül buktassanak vagy szívassanak a tanárok. Olyan sincs, hogy listát kapnak a tanárok, hogy hány %-nak kell buknia. A legtöbb egyetemi oktató nagyon segítőkész, közvetlen, ha sokan buknak egy tárgyból a vizsgákon, akkor ír ki új vizsgahelyeket, bővíti a meglévőket, indít keresztfélévet stb. Senkinek sem érdeke, hogy szívasson.


Amúgy meg nyilván többre értékelik a munkáltatók a nevesebb egyetemek diplomáit, de ezen mi a fene meglepő?

Viszont van egy másik dolog amiről szerintem nem tudtál: sok cég szeret a helyi egyetemekről embereket felvenni. Egy (hasra csapok) veszprémi vállalat szívesen vesz fel a helyi egyetemen végzett embert, mert ő valószínűleg nála volt gyakorlaton, továbbá az egyetemen folyó oktatást is tudja valamelyest befolyásolni, ugyanis rengeteg cég és egyetem együttműködik valamilyen téren.

2015. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, látszik, hogy nem igazán vagy tisztában a felsőoktatásbeli viszonyokkal..


A magyar felsőoktatásnak NEM az a baja, hogy sz*r a képzés..

A természettudományi, műszaki, gazdasági szakok (és még sok más) közül is van jópár olyan (erősebb egyetemeken), ami világviszonylagban is NAGYON erős tudást ad és ha úgy tetszik, igenis "veri" a skóciait, amcsit, de van hogy még a koreai, japán, kínai és sok más keleti ország erős egyetemeit is..

(!ez elsőre furcsán hangzik, de az ottani egyetemeken sokszor jobbak a képzések mint a magyar/angolszász/német stb. egyetemeken, mégsincsenek benne a "TOP 500"-ban amire te is annyira izgulsz)..

(vesd össze, ki hol mennyit milyen témában publikál és mennyire hivatkozzák, meg fogsz lepődni..)


Az, hogy a mindenkori miniszterelnök hova járatja a purdéját nem sokat nyom a latba.. Először is nézd meg milyen szakról van szó, másodszor is lopott hozzá elég pénzt, ráadásul a külföldi egyetemeken sokkal jobban lehet kapcsolatokat építeni, amire szükség is lesz a családjának mikor innen végre száműzik őket...

2015. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
A fia speciel jogot tanul az elte-n.Just sayin'
2015. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyon ott tartok, hogy Magyarországra nem is jelentkezek, Skócia elég"


Just sayin' értő olvasás karaj. Be is véstem. Angolból is.

2015. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez nekem szólt? Ha igen, én Orbán fiáról beszéltem, nem a kérdezőről. Ennyit az értő olvasásról.
2015. jún. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor idézzed amire válaszolsz, mert itt nincs válasz gomb. Mondjuk ez inkább a gyk hiányossága, mint a tiéd. Elnézést!
2015. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értettem a válasz gombot, hogy nem lehet célzottan valamire reagálni.
2015. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia, nem vagy egyedül a magyar oktatás teljes egészében pocsék :). Jómagam szereztem diplomát és meg kell hogy mondjam tényleg egy nagy rakás sz/r az egész. Menj külföldre ha teheted. Az idegrendszerem tropára ment, már annyira immunis vagyok a sz/patásra hogy az hihetetlen. Csoda hogy még normális vagyok valamennyire. A magyar oktatás károsítja az agyat, magát a gondolkodás folyamatát. Ilyen kis magolós bólogató kiskutyákat akarnak kitermelni, aki elé oda rakot a sz*rt azok szépen feleszik bemagolják majd visszaköpködik a tanárnak a vizsgán pont ugyanúgy ahogy az le volt írva és nulla kritikai gondolkodással. Nem BTK-t végeztem de nem is fogom megmondani.


Ez a rendszer azt érte el hogy rohadtul örülök annak hogy többet nem fognak sz/patni. Tehát pocsék, porig kell égetni.

2017. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!