Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig tartják még fenn a...

Meddig tartják még fenn a magyar felsőoktatási intézmények a nyelvvizsgával történő szivatást?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 20:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
75%

Ez csak siránkozás. Jogos aki azt írta, hogy a tanulás szellemi munka. Ha meg nem tudsz szellemi munkát végezni akkor hogy akarod a diploma szakmáját művelni? Most ha valakinek levágják a lábát vagy rákos, akkor azok se tudnak már tanulni?

Egész egyszerűen csak lusta voltál megcsinálni a nyelvvizsgát egyetem alatt. Nem te lettél volna az egyetlen aki dolgozott tanult és nyelvvizsgát csinált.

Most már kíváncsivá tettél, hogy mi változott annyira, hogy attól nem lehet nyelvet tanulni?

2015. febr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsga nem a diplomám része,nem nyelvszakra jártam.
2015. febr. 14. 18:52
 23/34 A kérdező kommentje:
Nem kell elárulnod hogy mi lesz 2020-ban, mert valószínűleg én hamarabb tudtam róla mint te. Elárulom neked hogy az egészségi állapotomban bekövetkezett változás 2020-ban is fenn fog állni és valószínüleg romlani fog.
2015. febr. 14. 18:54
 24/34 A kérdező kommentje:
Fülzúgás,halláscsökkenés.
2015. febr. 14. 18:55
 25/34 anonim ***** válasza:

[link]


"2.13. Az egyedi eljárásra irányuló kérést a 137/2008. R. 8. § (2) f)bekezdésében foglaltaknak

megfelelıen, - figyelembe véve a 1998. évi XXVI. Esélyegyenlıségi Törvény, valamint a

79/2006.(IV. 5.) Korm. r. 18. § elıírásait, valamint a vizsgahelyszín lehetıségeit – a

vizsgaközpont személyre szabottan kezeli, legyen szó akár látás-, vagy hallássérült,

mozgáskorlátozott, ill. egyéb problémával (diszlexia, diszgráfia, stb.) élı jelentkezırıl. A

benyújtott kérvényt a hozzá csatolt szakvélemény alapján a Vizsgaközpont vezetıje bírálja el,

melynek eredményérıl a jelentkezı írásban értesítést kap. Az egyedi eljárás során az alábbiak

biztosíthatók:"



Hajrá.

2015. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy ki kell ábrándítsalak, de számomra ez sem újdonság. Már voltam néhány nyelvvizsgaközpontban, ahol azt mondták adnak majd egy fülhallgatót. Ha fülhallgatót kapok akkor is lesz fülzúgásom. Másrészt én a tanulásról írtam, nemm a nyelvvizsgázásról. Ha tudnék tanulni a fülzúgásomtól, akkor nyelvvizsgázni is tudnék tőle. Vagy azért másoltad be ezt nekem mert azt gondoltad hogy majd a nyelvvizsgámon fogom megtanulni a vizsgázandó nyelvet a vizsga ideje alatt mert a törvény által a nyelvvizsgaközpont biztosít a vizsgázás ideje alatt nekem egy füllhalgatót?
2015. febr. 14. 19:47
 27/34 anonim ***** válasza:

"A nyelvvizsga nem a diplomám része,nem nyelvszakra jártam."


De a mai világban már része a nyelvtudás. DE a kérdés még mindig fennáll. Ha a fülzúgás miatt nem tudsz nyelvet tanulni, feltételezem nem koncentrálsz, akkor a szakmádban hogy fogsz helytállni. Mert feltételezem ott is figyelni kell. DE amúgy nem hiszem, hogy ilyenért ne tudna valaki letenni egy nyelvvizsgát. Akkor ez azt jelenti, hogy semmit se tudsz a továbbiakban soha életedben tanulni. Ahha... fülzúgás miatt életed végéig képtelen vagy tanulni. Szerintem csak simán lusta vagy nyelvet tanulni és könnyebb erre fogni. Én is ismertem olyat akinek panaszai voltak a fülével és érdekes módon mesterképzését csinálja már.

2015. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
A kérdés, ami továbbra is fenn áll, az ott fenn olvasható. Bemásolom: Meddig tartják még fenn a magyar felsőoktatási intézmények a nyelvvizsgával történő szivatást?
2015. febr. 15. 08:22
 29/34 anonim ***** válasza:

szörnyen sötét vagy.

fogd fel: 1. nem az intézmények döntése, törvényi előítàs. 2. az is jogszabályban meghatározott, hogy csak az kaphat felmentést, aki segédeszközzel sem hallja a beszédet, illetve aki hallàssérülêse okán nem tanult meg beszélni.

unakmas a hisztid.

2015. febr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Azért az tény, hogy van, akinek nem megy a nyelv, még kemény tanulással sem (csak ez ritkább, mint akik a matekhoz nem értenek, így kevésbé "elfogadott", ha valaki nem beszél nyelveket). Én speciel remélhetőleg nyelvszakra fogok menni egyetemen, de nővérem mérnök és közgazdász diplomával, több éves gürcölés után, sokadik alkalommal tudta csak a közép komplex német nyelvvizsgát letenni (angol nyelvtanfolyamra is járt munka mellett, de alapszinten se nagyon beszéli).

Lehet papolni, hogy így nyelvtanulás, úgy nyelvtanulás, erre képesnek kell lennie minden egyetemet végzett személynek, de ha egyszerűen nincs(!) valakinek nyelvérzéke, hallása, akkor ez rohadtul nem olyan egyszerű.

2015. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!