Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig tartják még fenn a...

Meddig tartják még fenn a magyar felsőoktatási intézmények a nyelvvizsgával történő szivatást?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 20:58
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
61%

ma 09:19


Attól függetlenül, ha a munkaerőpiacon el akar helyezkedni akkor KELL a nyelvtudás. Ma semmi extrának nem számít nyelvet beszélni, az egy minimum már ha valaki munkára jelentkezik. Kivéve, ha szakmunkás akar az ember lenni, de már arra is láttam példát, hogy ott is kérnek.

Lehet azt mondani, hogy nem megy (nekem se a legkönnyebb), de a munkáltatók nem lesznek ilyen elnézőek, hogy jaj szegény nem tudja megtanulni. Felvesznek mást. És ha már valaki diplomát szerez és feltehetőleg azzal akar elhelyezkedni, akkor biztosan kérni fogják tőle.

Most jó csináljuk azt, hogy nem feltétele a nyelvtudás a diplomának. Ok megkapja az illető, de semmit se fog kezdeni a diplomával, mert állást nem kap vele.

2015. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
#31 A bátyám gépészmérnökként dolgozik sokadik éve úgy, hogy nincs kézben a diplomája, mivel sose ment el megcsináltatni a nyelvvizsgát, pedig folyékonyan beszéli a nyelvet, de a gőg nem engedi nyelvvizsgaközpont közelébe. Ennek ellenére külföldi cégnél dolgozik, angolul vannak konferenciái stb, mégis felvették úgy, hogy nincs papírja. Ergo nem az számít, hogy milyen papírral tudod kitörölni a segged, hanem hogy mit tudsz hasznosítani az életben, épp ezért baromság azzal felvágni, hogy még én is meg tudtam csinálni a nyelvvizsgát, mert ha olyan helyre jelentkezel, ahová kell nyelvtudás, akkor az interjún úgyis kiderül, tényleg beszéled-e a nyelvet, ha meg oda ahova nem, akkor a nyelvtudás mellékes, max jó pont.
2015. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

tegnap 17:24


Én nem azt mondta, hogy a papír kell, hanem hogy a nyelvtudás. DE ha már valaki megtanulta a nyelvet akkor ha már akarja a diplomát gyerekjáték a nyelvvizsgát letenni, márha akarja. DE a kérdező esetében meg az van, hogy nem is akarja a nyelvet megtanulni.

2015. febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
0%
ez nem szivatás. Aki egyetemet végez, tudjon már beszélni legalább egy idegen nyelvet. Nem akarok felvágni, de az egyetemmel elég sok országban jártam és soha nem volt olyan problémám hogy nem tutam volna megszólalni. Sőt, volt olyan eset hogy hirtelen tartanom kellet egy előadást, kezembe nyomtak egy pár oldalas írományt magyarul és kb. fél órám volt rá hogy elolvassam és angolul megtartsam. Minden gond nélkül lezavartam.
2015. febr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!