Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van abban ráció,...

Szerintetek van abban ráció, hogy egy orvostanhallgató (nem első évben nyilván, de mondjuk ötöd vagy hatod évben) elkezdje az egyetem mellett levelezőn a jogot, ha műhibaperekkel foglalkozó ügyvéd szeretne lenni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 21. 18:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%

Az előttem szólónak teljesen igaza van.


Summa summarum: ügyvédként az orvosival kombinálni nem érdemes. Ellenben például Németo-ban a bírók nagyobb része elvégzi az orvosi egyetemet, presztizs, plusz tudás miatt. Szóval a bírói pályához esetleg hozzá lehet fűzni, ha ez az egyéni kapacitásba belefér.

2015. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint ma már a legtöbb műhibaper nem is igazán az orvos tudására-tudatlanságára/szakmai hibáira épít, hanem a tájékoztatási jogra, azaz hogy az orvos mindent, a legalapabb, legtriviálisabb dolgokra kitérve elmagyarázott-e, amihez ügyvédként felesleges teljesen mélyen ismerni az orvosi szakmát, mivel nem abba kapaszkodnak bele, hanem hogy még bármilyen beavatkozás vagy terápia előtt mi hangzott el és mi nem, milyen papírt írtak róla és hasonlók. Ehhez abszolút felesleges egy ügyvédnek orvosit végezni.
2015. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Szerintem ha igazán orvos szeretnél lenni, akkor tanuld meg becsületesen az alapokat. Nem zárja ki az ügyvédi tanulmányok elkezdését sem az, hogy milyik évben akaród elkezdeni. Csak rajtad és befektethető pénz mennyisége lehet akadály a párhuzamos tanulásnak. Az is igaz ha bele vágsz nem kis idődet veszi el a mindennapos tanulás a szórakozástól és a pihenéstől. Én személyes tanácsom az, hogy az utolsó orvasisuli évében kezd el a jogot tanulni. Így a jog tanulása mellett orvosi gyakorlatra és tapasztalattal leszel gazdagabb mire befejezed a jogi tanulmányodat. Az orvosi tapasztalat és kezdő ügyvédként a jogszabályok bújásával már messziről kiszúrhatod a bukott ügyeket. Ha becsületes leszel nem hajszolod bele a hozzád forduló tudatlant, egy vesztes perbe. Az elképzelésedhez kívánok jó egészséget nagy kitartást és sok sikert hozzá.
2015. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Azért írtam a kérdésben is, hogy ötödik vagy hatodik évfolyamról lenne szó, nem másodév, amikor anat, élettan, bikém szigorlat van, hanem amikor már belejöttem (persze, ha eljutok odáig). Bocs, hogy kijavítalak, de zavar nagyon: a ,,kezd" ige E/2 felszólító módban kezdd, két D-vel.
2015. febr. 27. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!