Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért panaszkodnak a tanárok...

Miért panaszkodnak a tanárok ennyit a munkájuk miatt?

Figyelt kérdés
nem értem miért panaszkodnak ennyit a tanárok, én diákként nem panaszkodhatok mert én csak tanuló vagyok. de nekem is nehéz 40 órám van hetente , naponta 2 órát utazok, ha haza érek itthon is kell tanulnom ami 2-3 óra naponta , és mellette ugyyanugy segítenem kell mosogatni , takarítani , főzni meg mindent. Hétvégén meg a kertbe ami munka van azt egész nap kell hogy csináljam. Nem értem miért panaszkodnak ennyit?? És ahhoz képest fizetnek is nekik mert aki 12 órába dolgozik mondjuk egy gyárba minimál bérért, közbe lehet h egy tanult ember.. szóval nem értem. köszi a válaszokat
2015. márc. 7. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert a tanár miután hazamegy és tanított aznap 5-6-7 órát, javítahtja a sok hülye diák dolgozatát, utána uyganúgy mosogatnia, főznie,t akarítania kell, majd felkészülni a másnapi óráira, hétvégén meg neki is ott lehet akert meg a többi házimunka.
2015. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

nagyon sok munkájuk van, nem csak annyi amit te belelátsz, egy órára fel kell készülni, az ellenőrzőket összeállitani, ha megirták a diákok kijavitani, és mellesleg rengetek papirmunkaval jár, amit aki nem érintett a témában nem is gondolna.

plusz nem becsülik meg őket, egyre több a szemtelen diák, és a kedves szülő aki bejön az iskolába és kioktatja a tanárt, hogy az ő édes kedves gyerek milyen okos, csak ezt a tanár nem látja ugye..emellett próbálj meg 45 percen keresztül beszélni, egy olyan társaságnak aki nem figyel, beszélget stb. és naponta ezt hány órába. utánna menj haza és rendezz el még otthon is mindent, főzés, háztartás, ház körüli munkák, kert, gyerekek, stb

szerintem a tanárok bőven megdolgoznak azért amit kapnak. de ez az én véleményem, üdv egy tanárnő barátja

2015. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem hiszen tanáraid még a ba/be-ban/ben használatára sem tudtak megtanitani.
2015. márc. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy a tanárok panaszkodnak, joggal, attól még a te panaszod is jogos, te is túl vagy terhelve. Ennek semmi köze a tanárok terheléséhez. A 12 órás minimálbéres is joggal panaszkodhat. Az emberek nem egymás ellenében működnek.
2015. márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%

A 8 órás tanár napi 4 termi órát tart, egy olyan anyagból ami a könyökén jön ki. 10-re járni 3 kor menni szar az élet... Publikus a sulinkban az órarend onnan tudom a tanárokét.

A gond egyébként szerintem a nem a munkakörülményekkel van, aki nem szereti a gyerekek dolgozatait javítani az ne legyen tanár. A pénzt keveslik, mert ők értelmiségiek, és látják hogy él egy mérnök meg ilyenek meg főleg a "nyugat".

A legjobbak egyébként a TTK-s tárgyakból vagyunk felmérések alapján, az meg pont hiányterület tanárok tekintetében. Ennyit a hivatástudatról, az igazság az, hogy a sok humánról tanár mesterrel sorozatban jöttek le a magyar-töri-angol szakosok. És akkor keveset keresnek...

2015. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert mindenki őket szidja, ha valami nem jó
2015. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ezért: [link]

És ebben nincsen semmi túlzás.

2015. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
másnak is van ennyi munkája, aki meg ilyesmit nem szeret csinálni mindek megy tanárnak?
2015. márc. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aligha hiszem, hogy ennyi idő alatt végigolvastad ezt a listát. Úgyhogy ha majd végigolvastad, akkor döntsd el, hogy más is dolgozik-e ennyit, ennyi pénzért.
2015. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!