Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így felvehetnek egyetemre?

Így felvehetnek egyetemre?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kitűnő. Utálok magolni, márpedig a tanárok ezt várják el

Lehetetlenségnek tartom minden órára készülni. A humán tárgyak azért 4-esre megvannak egyszeri olvasással, de a reál tárgyakkal épp hogy megvagyok. A mindenem az angol és francia. Ha csak erre a kettőre összpontosítok (érettségi 90 százalék felett), van esélyem bejutni? Anglisztika vagy romanisztika szakra gondolok.

11.es vagyok. Azért érdekel a kérdés ennyire, mert angolból emeltezek idén és minden erőmet ebbe fektetem, megéri, vagy nem?


2015. márc. 9. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Anglisztikához kötelező az angolt emetlszintű érettségi, romanisztikához pedig az emeltszintű francia. Ha mindkettőből emeltezel, akkor bármelyikre bejuthatsz ezzel a két tantárggyal, de bővebb infót itt találsz:

[link]

2015. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Több esélyed van bejutni, mint bent maradni. Az egyetemen sem csak azt kell tanulni, amit akarsz, sok minden más van, sokszor kell magolni is, és vagy folyamatosan tanulni kell, vagy vizsgaidőszakban kell hirtelen embertelen mennyiséget. Ha már a gimiben is utálod ezt, akkor később sem fogod megszeretni.
2015. márc. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!