Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy viszonylag gyengébb...

Ha egy viszonylag gyengébb gimnáziumba jelentkeztem, de jó tanuló vagyok, attól még felvehetnek jó egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés
A jó tanulóra azt értem hogy most 8.as vagyok, és szerencsére eddig 5-ös tanuló, és a felvételim (nem t.gondozó) is jól sikerült. Emellett ott a gimiben angolt és oroszt tanulnék, és az oroszról is próbáltak lebeszélni, hogy nem sokat ér. Amúgy a matekot szeretem legjobban szóval valami ilyen pályán szeretnék tovább tanulni. A gimiben emelt matekra jelentkeztem.
2012. márc. 11. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A felvételivel nem lesz baj, hisz az érettségire mindenhol felkészítenek a jegyeid pedig csak jobbak lesznek egy rosz gimiben, tehát csak jól jársz ezzel.


Viszont egyetemen majd fog látszodni, hogy honnan jöttél, de ha rendesen tanulsz, akkor nem fogsz lemaradni csak kicsit nehezebb lesz, mint valaki, aki erősebb gimiből jön.

2012. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet gyengébb helyről is egyetemre menni, de az fontos lehet, hogy tényleg tanulj rendesen, ne legyen elég, hogy épphogy megvan az 5ös 1-1 tárgyból.
2012. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én középiskolából mentem az ország egyik legjobb egyetemére (SZTE), és ezen belül is TTIK-s szakra, szóval a legnehezebbek közé. Nem kell ehhez gimnáziumba járni, ott az emberek inkább csak elszállnak maguktól, nem egy ismerősöm volt, aki "ilyen meg olyan elit gimnáziumba járok" erre továbbtanulásnál hopponmaradtak, és egy év múlva is csak fizetősre jutottak be
2012. márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! megnyugodtam :)
2012. márc. 11. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó válaszoló, ugye tisztában vagy azzal, hogy egy gimnázium is középiskolának számít?
2012. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az úgynevezett viszonylag gyengébb gimnázium eredményei nem felttlenül azért rosszabbak, mert ott gyngébben tanítanak. Ott is valszeg vannak jó tanárok és aki akar, tanulhat, és eredményes lehet a felvételin. Az ilyen gimi gyengébb eredménye gyakran abból adódik, hogy felvételikor kevesebb tehetséges gyerek közül válogathat, be kell érnie a közepes szintű tanulókkal. Ha te akarsz tanulni, az ilyen iskolában még talán több támogatást is kaphatsz a tanáraidtól, hiszen ők is vágynak sikerélményre, szeretnék, ha kiemelkedő tanítványuk lenne.

Ha ambíciózus és kitartó vagy, gyengébb iskolából is felvesznek, ráadásul fürödhetsz az elismerésben. Ha viszont gyengébb a motivációd, válassz ún. erős iskolát, ahol kiverik belőled a teljesítményt ill meg kell küzdened a túlélésért. :))))

2012. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!