Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE szociális munka? Milyen,...

ELTE szociális munka? Milyen, mit csinál és mennyire keresett?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Na ezt én is szeretném tudni! Második helyen azt jelöltem!
2010. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az eltén végeztem, de szoc. munkás vagyok. Hát figyelj, ehhez kell egy elhivatottság. Én idősekkel foglalkozok, egy idősek otthonában, a foglalkozásokat szervezem nekik, pénzt kezelek meg ilyesmi. De van ismerősöm, aki fogyatékosokkal foglalkozik, azt nem tudnám csinálni, hozzám az idősek álltak közelebb. Aztán volt, aki a családok átmeneti otthonában dolgozik, szereti, bár ki van néha tőle.


Maga a tanulás nagyon jó volt, nagyon élveztem, érdekes volt, tetszett. A gyakorlatok is jók voltak, bár olyanokat láttam! Voltunk cigány telepen, volt, ahol az erkélyen tartották a lovat, 15en laktak két szobában, volt, hogy az egyik intézmény előtt a fogyatékos megállt az autó mellett és csorgatta a nyálát az ablakra, a barátnőméket késsel kergette el egy cigány, mikor az oktatóval voltak, hát igen magyarázd meg, hogy jobb lesz a gyereknek, ha majd elviszik tőle, meg hasonlók.


A fizetés nem jó, én örültem, hogy munkát kaptam, és most kapok olyan 80at. Nagy szerencsém volt, hogy sikerült ide bekerülnöm, mert eleve idősekkel szerettem volna foglalkozni, de nem volt valami sok hely, szóval igazából nem is válogathattam, de szerencsére ide vettek fel.


Mindenesetre elég sokáig tartott munkát találnom, sok helyen megvan az is, hogy kit vesznek fel, csak kiírják a pályázatot, mert ki kell, de hiába adod be, már úgy is valakinek a valakije kerül oda. Az én érdekemben is szólt egy ismerős, akivel véletlen futottam össze, beszélgettünk és mikor kiderült, hogy mit végeztem és hogy még nincs munkám, akkor mondta, hogy pont tud majd valamit nekem. Amúgy lehet még mindig keresgélnék. Összességében azért szeretem csinálni, de tényleg tudtam, hogy mire jelentkezek és én választottam tudatosan, nem olyan brahiból, vagy ez maradt alapon és így jó, amúgy szerintem nem lehetne szeretni.

2010. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire keresett, de általában az ilyen munkák nagyrészt önkéntesek. Idősekkel, gyerekekkel, szegényekkel, hajléktalanokkal foglalkozik. Érdekes és tényleg elhivatottság kell hozzá. Nem a tanulás a lényeg, hanem a szociális érzékenység. elte szociális munka ahogy én hallottam nem nehéz.
2010. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát tényleg elhivatottság kérdése az egész.
2010. febr. 16. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, 80k-rt inkább elmennék katonának vagy rendőrnek...
2010. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg 6 órában vagyok, hogy ne legyek sokba, gondolom én, mert általában hamarabb megyek be és tovább maradok, de senkit sem érdekel. Én meg örülök, hogy legalább van munkám.
2010. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, ebben a mai világban az már jo ha valakinek van munkája.
2010. febr. 17. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!