Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magántanulóként lehetséges...

Magántanulóként lehetséges sikeres érettségit tenni?

Figyelt kérdés

Jövő évet magántanulóként szeretném kezdeni, de mindenki azt mondja nekem hogy nem fogok tudni leérettségizni és képtelenség lenne így tanulni. Nem vagyok egy kitűnő tanuló, hanem csak közepes. De ez nem volt így mindig... ebben az évben hihetetlenül leromlottak a jegyeim olyan szinten, hogy van ami a kettes alját súrolja. Ennek az egyik legfőbb oka hogy elment minden életkedvem és nem akarok suliba menni mert nagyon stresszes, feszült és ideges vagyok minden nap. Néha már sírni tudnék. Amikor viszont itthon vagyok, például hétvégén, akkor be tudom osztani rendesen az időmet hogy tanuljak... mostanában kénytelen vagyok tanulni mert árnyéka sem vagyok az eredeti önmagamnak. Anyukám azt mondja, hogy szerinte is képtelenség leérettségizni ha valaki magántanuló mert nem lehet rendesen tanulni. Azt mondta, hogy azért kell bejárnom mert akkor megragadnak bennem a dolgok amiket a tanárok mondanak. Ez nálam nem igaz, mivel vizuális típus vagyok és bárki bármit mondhat nekem ezerszer ha én azt nem ülök le, olvasom el és tanulom meg.


Úgyhogy a kérdéseim összefoglalva:

Lehetséges leérettségizni négyes ötös szinten ha valaki magántanuló az utolsó két évében?

Hogyan magyarázhatnám el anyukámnak hogy nekem ez sokkal jobb lenne, mert be tudnám osztani az időmet és nem lennék folyamatosan feszült?

Szerintetek rossz döntés ez? Mindenki azt mondja hogy vagy nyugodt napjaim lesznek de nem lesz érettségim mert nem tudnám megtenni, vagy pedig stresszes leszek az iskolában ugyan így ahogyan most viszont lesz érettségim...



2015. márc. 19. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Persze szorgalom és akarat is kell hozzá. Van olyan, akinél a magántanulóság oda vezet, hogy egyáltalán nem foglalkozik a tanulással.
2015. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ha stresszes vagy inkább válts iskolát, vagy menj estire :) Lehetséges, sőt akkor nem tanultatják meg veled a felesleges dolgokat, csak a lényeget ami kell az érettségin! De nem igazán ajánlott onnan tovább menni egyetemre vagy fősulira mert ha ezt nem bírod oda fel sem fognak venni :)
2015. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól írta az egyes válaszoló, lehet, szorgalom és kitartás kérdése. És lehetsz magántanuló, nézd meg a lehetőségeket az oktatásra vonatkozó törvényben. De figyelj arra is, hogy nemcsak könyvből tanulás a lényeg, a matekot, fizikát, kémiát hogyan akarod magyarázat nélkül megtanulni? És adsz-e magadnak házi feladatot, hogy gyakorolj is? Legalább ezt a tanévet fejezd be bukás nélkül, és akkor nyáron lesz időd pontosan utánanézni a magán úton történő felkészülésnek. Sok sikert.
2015. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a kerdes, hogy tudsz-e onalloan tanulni. Az oke, hogy hetvegen leulsz, de magantanulokent nem leszel rakenyszeritve, hogy orarol orara, naprol napra tanulj mint eddig. Ha ez megy, akkor semmi problema nem lesz.

Szerintem nekem sokkal jobban menne igy a tanulas, tobb idom is lenne. Borzaszto, hogy ott kellett lennem 8-14 oraig minden nap. Es akkor ugye ezek utan tanulj, csinalj hazi feladatot, legyen idod a pihenesre, hobbijaidra stb. Nem hatekony az biztos. Ram sem ragadt tul sok dolog az orakon hiaba figyeltem.

Az egyetem szerintem sokkal lazabb, kotetlenebb, kevesebb stresszel jar, ha valaki folyamatosan tanul. Persze vannak olyan szakok ahol megszakad az ember, de nyilvan te ismered a kepessegeid hatarat, az elozo hozzaszoloval ellentetben en nem gondolom, hogy a felsooktatas kilove az alapjan amit irtal.

2015. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
AZ időmet mindig szépen be tudom osztani ha az egész napom szabad. Reggel 8-kor felkelek és mondjuk délutánig tanulok. Utána pihenek, és este átismételem újra az anyagokat. Matek/fizika és idegennyelvi tantárgyból járok külön tanárhoz hogy sikeresebben elsajátítsam az anyagrészeket. Másik iskolába nem szeretnék már menni és anyukám nem engedné meg.Mert iskolában általában 3-ig vagyok és reggel fél vagy negyed hatkor kelek. Majd hazajövök és elkezdenék tanulni de annyira lefáraszt hogy sokszor a könyvekkel a kezemben aludtam el és úgy keltem fel hogy már este 8 óra is elmúlt de még tanulnom kell... ezáltal előfordult hogy hajnalokig fent voltam mert rengeteg volt a tanulnivaló de kipihenni nem tudtam magam mivel már 1-2 óra múlva kelnem kellett ezért épphogy csak elaludtam. Ez ment általában egész héten. Így órákon is csak kínszenvedés volt és semmi hasznát nem találtam, mivel mint említettem, nekem nem hallani hanem magolni kellett az anyagokat.
2015. márc. 19. 17:00
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
En alapjaban veve nem tamogatom a magantanulosagot mert sokkal nehezebb, nem vagy kozossegben es minden egyes dolgot meg kell tanulnod, semmi sem ragad a fejedbe oran mert nem vagy ott. Nalad azonban lehet h tenyleg nem hulyeseg. Ha valoban minden egyes nap le tudsz ulni es 8 orat tanulni akkor hajra! De jol gondold meg mert lehet h most vonzonak tunik de talan megunod v belefasulsz h nincsenek kihivasok, nem tesztelnek. Ha egyebkent is jarsz magantanarhoz akk lehet h egyszerubb ha maradsz a suliban es teszem azt orak alatt nem a tanarra figyelsz hanem olvasod a konyved ha ugy megy a tanulas
2015. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Én magantanulo vagyok, soha nem tanulok napról napra csak az utolsó egy hónapban osztalyozovizsgak előtt. És az olyan 3.5-4es atlag mindig megvolt így :D ha többet tanulnék biztos sokkal jobb lenne de egyszerűen nem visz rá a lélek. Szóval tényleg csak szorgalom kérdése. Érettségizni is most fogok és nem is értem hogy mondhatjak azt,hogy lehetetlen... Érettségin minden hülye atmegy amúgy is
2015. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Anyukámat hogy tudnám meggyőzni? Nem akarja engedni mert azt mondja nem érettségiznék le...
2015. márc. 22. 08:38
 9/9 anonim válasza:

Igen. Magántanulóként is lehet sikeresen érettségizni.

Én is magántanuló voltam és 4,4-re érettségiztem.

2017. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!