Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bekerülhetek-e az ELTE-re...

Bekerülhetek-e az ELTE-re Szlovákiából?

Figyelt kérdés
Harmadéves gimnazista vagyok Szlovákiában, felvidékről, és mint tudjátok milyen a helyzet, a sok magyar anyanyelven felnevelt gyerek szlovák tagozaton tanul, és ennek én is áldozata vagyok. Magyar irodalmat és nyelvtant sohasem tanultam, csak magamnak a szabadidőmben, de beszeretnék kerülni a BTK-ra. A kérdésem, lehetséges-e magyar érettségi nélkül bekerülni? Természetesen, az emelt törit azt le kell tennem.

2015. márc. 24. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze. Én is az ELTE természettudományi karára jártam. Az érettségid ugyanúgy számít. Azt hiszem valahol le is volt írva, hogy a jegyek mennyi pontot érnek és azokat szorozzák.

Magyar egyetemre könnyebb bekerülni, mert nem kell felvételit írni, mint a legtöbb szlovákon, hanem csak a középsulis érettségi jegyeid alapján adnak bizonyos pontot és ha elérsz annyit, amennyi a szakra kell, ahova mennél, akkor fel is vagy véve.


Szerintem csinálj egy nyelvvizsgát is majd, mert azért jár +pont.

2015. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát tényleg nem kell akkor a magyar érettségit letennem?
2015. márc. 24. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, nekem is több ismerősöm van Felvidékről és Erdélyből itt egyetemen, de ők mind mérnöki szakokon, ahova nem kellett a magyar. Szerintem biztos információt csak a felvi adhat (felvi.hu), írj nekik e-mailt, és ők biztos forrásként meg tudják majd mondani, hogy mire lesz szükséged.
2015. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden szakra szerintem nem kell magyar. Itt meg tudod nézni, hogy miket kérnek: [link]


Milyen szakra gondoltál?

2015. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kellhet! Nekem Felvidékről akartak Magyarországra egyetemre jelentkezni, és matekból nem kötelező nálatok (én magyarországi vagyok) érettségizni. Hát ennek az ismerősömnek nem is volt matek érettségije, csak valami elektro vagy mi, és azt próbálta elfogadtatni, de nem fogadták el neki és matek érettségi nélkül nem vették fel.
2015. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. BTK-ra nem kell matek.
2015. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy kell neki a matek, hanem elmondtam hogy az én felvidéki barátaim hogy jártak. Ilyen alapon a BTK-ra kellHET a magyar neki. Főleg hogy BTK-n általában az idegennyelvet/törit/magyart számítják be ha jól tudom. De azt nem tudom hogy kötelező-e a kérdező esetében.

[link]

2015. márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!