Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélnétek a Műszaki Egyetemről?

Mesélnétek a Műszaki Egyetemről?

Figyelt kérdés
Milyen a hangulat?Tényleg nagyon szopatós?Mennyit tanultok?Milyen érettségivel kerültetek be?Szerettek e ott tanulni?Mennyire megterhelő ez az egész?Gimnáziumból vagy szakközépiskolából jutottatok be?Kíváncsi lennék mindenki véleményére,bővebb véleményére az egész egyetemről.

2015. márc. 29. 11:29
1 2
 1/11 anonim válasza:

Gimiből kerültem be, ötös emelt matekkal. Van olyan tárgy amit imádok és van amit utálok, de szerintem ez mindenhol így van :D

Nem könnyű, de nem is az a lehetetlen kategória. Melyik szak érdekelne?

2015. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
gépészmérnök
2015. márc. 29. 12:23
 3/11 anonim válasza:
Ha megy a matek, a többit megtanítják az egyetemen! Azt hiszem gépészeknél is a mechanika a húzós tárgy.
2015. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az hogy honnan jöttél majdnem mindegy. Lényeg, hogy matekból és fizikából legyen egy jó alapod. Mindent megtanítanak majd, ami kell, de az alapoknak atombiztosnak kell lenni. Ötös elvárt sztem mind a két tárgyból (máshogy talán nehéz is bekerülni). Plusz szerintem nem árt, ha angolból vagy németből már van középfokúd. Egyetem mellett nehezebb nyelvet tanulni jóval.

Az ottlétről: már sokszor lemondtam itt is, a hangulat az olyan amilyennek "megcsinálod". Ha akarsz sokat bulizni meg mókázni, akkor találsz rá társakat, de ha te csak tanulni akarsz semmi mást, arra is. (meg persze a kettő között is minden variációra). Az hogy nagy-e a szívatás meg nehéz kérdés. Vannak tárgyak és oktatók, ahol nagy és van ahol tök normálisak. Én így utólag elmondhatom, hogy az elején nagyon sok mindent szemétségnek éreztem, de később rájöttem, hogy "ilyen a mérnök élet". Arra nevelnek, hogy pontos, precíz mérnök legyél, azt meg csak szigorral lehet. Későbbiekben viszont meg fogod szokni és abszolút nem okoz nehézséget, hogy nagyok a követelmények.

Utolsó dologként annyit, hogy tényleg csak akkor tanulj mérnöknek, ha érdekel. Nézz utána, hogy mit tanulnak adott szakon (és ne a felvételi tájékoztatókat olvasd, azt sz*r ahogy van), ha tetszik utánanézés után is és a hétköznapjaidban is szeretsz ilyenekkel foglalkozni, akkor nyugodtan gyere mérnöknek, nem lesz gond.

2015. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Édesapámnak van itthon egy forgácsoló/hegesztő műhelye,így van némi rálátásom a dolgokra. :D
2015. márc. 29. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

"Ha megy a matek, a többit megtanítják az egyetemen!"

Had to laugh here.


matekból pl előadás szar, mindenféle felesleges levezetés tünde nyelven, előadás jegyzetből készülni nem lehet, max arra jó, hogy tudd mit kell -máshonnan- megtanulnod. Normális bme-s jegyzet matekból pl nincs.

Első féléves matekon már az emelt matekot megtanultnak veszik, szóval az nagyon ajánlott.


Főleg az lesz a szar, hogy rengeteg tárgyat lesz már egyből első félévben, emiatt egyikre se lesz elég időd rá tanulni..


Vannak akik amúgy is tanultak statikát, olyan fizikát ami ide kell, ill emelt matekot, és pl a gimis osztályukban éltanulók voltak, így nekik itt is könnyebb, de átlagesetben rohadt nehéz.


Sok értelmetlen tárgy ami elveszi az időt a többitől első félévben pl : Informatikai rendszerek, Mikromakro ökonómia...


Btw számomra rohadt megterhelő, szabadidőm még annyis sincs hogy néhanéha játtszak gépen. De egyébként visszaemlékezve a félévekre, ha sikerült minden, az emlék pozitív valahogy..

Persze vannak olyanok akiknek még van barátokra, bulizásra stb ideje,energiája, mert így születtek, hát nekem nincs.

2015. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Főleg az lesz a szar, hogy rengeteg tárgyat lesz már egyből első félévben, emiatt egyikre se lesz elég időd rá tanulni.."


Én úgy tudom minden félévben van 4 vizsgatárgy, meg pár "töltelék". Alapozótárgyak hát na... Tényleg nem ott kéne ténylegesen elsajátítani a középszintű matek és fizika alapjait.

Mik-mak kémia infó kb vicc kategória, nem mintha ne lehetne megtanulni keverni meg a tömeg %-ot.

2015. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Persze vannak olyanok akiknek még van barátokra, bulizásra stb ideje,energiája, mert így születtek, hát nekem nincs."


Hidd el, első félévben nekem is teljesen ez volt a benyomásom, de igazából minden időbeosztás kérdése. Most hétfő estém a kikapcsolódásé, meg keddenként 2 óra, a többi időmben tanulok. Igen rohadt nehéz, fárasztó, sokszor az aktív kikapcsolódásra sincs energiám, de mégis elmegyek, mert nem akarom, hogy csak arra emlékezzek mekkora élmény volt pl. napokat/heteket szopni digit házival meg egyéb dolgokkal.

2015. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Munkissrác ***** válasza:
Nagy szögletes szakmai emberek vannak ott a tanári karban akik a munka közben a nagy fizetés miatt levegőt sem kapnak. Jóindulattal nem lehet szeretni őket. Egyik ismerősöm ezt csinálja, meg mellette sportol, de nem valami helyesen, a felesége egy nünüke.A jóindulatú hallgatónak ez egy nem szimpatikus világ. A pénzért minden emberi értéket feladnak.
2015. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem gépészre járok hanem építőre,de hátha van átfedés.Nekem tanárokkal egyáltalán nincs bajom,alázatosak és még ők igyekeznek,hogy segítsenek.Én pl. még kérdezni akartam pár dolgot ~3 órával zh előtt.Bementem és megkaptam a válaszokat,valamire nem sikerült,távoztam a tanszékről,de már jött az e-mail,hogy jöjjek vissza,mert megvan a jegyzet,amiben volt hasonló feladat.A hangulat jó,bár ha szeretnél némi ösztöndíjat is és nem akarsz hosszú éveket csúszni,nem az lesz az első,hogy milyen a közösségi élet,hanem hogy időben beadd a házikat,a pót zh-kat is teljesítsd(mert lesz nem 1) és ami a legfontosabb,hogy ki tudd magad pihenni.Szopatós de hamar hozzászoksz.Gimihez képest egy óriási szakadék,amit át kell ugrani,de ha az sikerül,akkor már nem lesz gáz.Én gimnáziumból 5-ös közép matekkal és informatikával kerültem be meg angol német középfokú nyellvizsgával,bár nálunk nem akkora a ponthatár,mint a gépész karon.Az első 4-5 hét még annyira nem megterhelő,inkább az utolsó hónapban kezdesz fáradni,aztán a vizsgaidőszak-sok egyetemmel ellentétben-már már enyhének mondható.4 vizsga másfél hónapra nem a világ vége,még a bukás is bőven belefér 1x.Na,hát ennél jobban mátrixot sem tudnék kifejteni,remélem mindent elmondtam.Hajrá
2015. ápr. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!