Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika szakra (BSc) kell...

Matematika szakra (BSc) kell emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Nem a felvételihez, mert oda tudom, mik a követelmnyek. Van 95%-os közép érettségim, illetve emelt kémiám, szóval önköltségesre valószínűleg felvennének (PTE-TTK). A kérdés inkább a tudásra vonatkozik, mivel pár éve tettem le ezeket az érettségiket, és jövőre felvételiznék. Arra gondoltam, hogy mivel a felvételihez ez elég, inkább csak előtte nyáron járnék el tanárhoz, hogy matekozzunk, átvegyük a nehezebb dolgokat pl. deriválás, integrálás..stb (amiket tanultam, csak már 4-5 éve)

2015. ápr. 2. 12:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp előnyös, mert ha középiskola alatt megtanulod ezeket, akkor az egyetemen sokkal könnyebb lesz felvenni a tempót. Ezeket a témákat rendszerint első félévben átnézik, de matek szakon eleve a többség valószínűleg emeltezett és csuklóból tud deriválni, szóval valószínűleg hozzájuk igazodik az oktatás.


Érdemes megnézni a jegyzeteket vagy érdeklődni ottani hallgatóktól.

2015. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szerintem olvasd el még egyszer a kérdést. Eljárnék matektanárhoz előtte nyáron átvenni a deriválást, integrálást stb, de nem tenném le az emeletet, mert 25-30 ezer forint. Mivel van közép matek, emelt kémia érettségim, csak jelentkeznem kell, hogy felvegyenek. A bentmaradáshoz meg szerintem nem kell emelt érettségi, csak a tudás.
2015. ápr. 2. 14:11
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
?? Elolvastam. Mivel a jelentkezéshez szükséges érettségijeid megvannak, ezért azt kérdezed, hogy kell-e az emelt érettséginek megfelelő tudást megszerezned még az első szemeszter előtt. Én erre válaszoltam. De ha nem így van, pontosíts.
2015. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt érettségi meg egy teszt, amiért pontokat kapsz meg esetleg visszajelzést a képességeidről, másra nem igazán jó...
2015. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Ma már a matek BSc szakon - az átlaghallgatók "felkészültségéhez" igazodva - az elején felzárkóztatás zajlik. Tehát nálunk az első félév lényegében a középszintű középiskolai anyag átismétléséről és kibővítéséről szól, a második félévben kezdődik az analízis. Deriválás, integrálás pedig csak másodévben jön. Ma már nem kell zseninek lenni és tíz évesen csuklóból integrálni ahhoz, hogy valaki akár kiemelkedő eredménnyel elvégezzen egy matek szakot.
2015. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Nem kell semmiféle különtanár! Felesleges! A deriválást, és integrálást önállóan kell megtanulnod. Igen sok jó, szakirodalom áll rendelkezésedre. Akik matematikusnak mennek ez a minimum. Akinek ehhez tanári segítségre van szüksége, az alkalmatlan erre a szakra.


Amúgy minek akarsz matematika szakra menni?

Írásodból itélve nem érdekel jelentősen, valószínűleg sokat is szenvednél, viszont emelt kémiád van!


A helyedben vegyésznek vagy vegyészmérnöknek mennék. Utóbbival amúgy is könnyebb elhelyezkedni.

Nem neked való a matematikus szak.

2015. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért kell látatlanban, egy 5 soros kérdés alapján ítélkezni és kijelenteni, hogy SZERINTED való-e nekem a matekmatika szak vagy sem. Nem vagy egy zseni, de 95%-os közép matekkal szerintem szégyenkezésre sincs okom. Gimiben anno matekfaktos voltam, szóval tanultam integrálni, deriválni, csak régen. Amúgy nem hinném, hogy csak az való matematikusnak, aki magától meg tudja tanulni ezeket. Ennek így semmi értelme... Miért ne lehetne jó matematikus, aki tanár segítségével, de megérti. A lényeg, hogy megértse, édes mindegy, hogyan.
2015. ápr. 2. 15:51
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező, a gimnázium és az egyetem két külön dolog, melyet mind követelményekben, mind módszertanilag óriási szakasz határol el. Gimnáziumban kb. arról szólt a történet, hogy a szádba rágtak mindent, aztán vagy megjegyezted, vagy nem.

Ezzel szemben egyetemen senki nem fog semmit a szádba rágni. Egyszer elmondják a dolgokta (vagy nem) aztán hogy megérted-e, azzal senki nem törődik.

Az előadót nem érdekli, hogy megértetted -e az adott probléma matematikai hátterét.

Ha nem érted, senki el nem mondja még 1x. Magadra leszel utalva. Amit nem értesz, neked kell önállóan utánanézni, könyvtár, internet stb.


Aztán majd zh-n meg vizsgán kiderül, hogy mit sikerült önállóan megérteni.


Azért mondom ezeket, mert gimnáziummal szemben egyetemen/főiskolán felértékelődik az önálló tanulásra való hajlam. Lesznek dolgok, amit majd csak nagyvonalakban mondanak el, de ahhoz, hogy értsd is a dolgokat, neked kell valamit, önállóan hozzátenni.

2015. ápr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kiselőadást az egyetemi rendszer működéséről, másoddiplomáról van szó, így van némi fogalmam, hogy működik egy egyetem. Ettől függetlenül nem hinném, hogy azért nem tudja valaki elvégezni a matematika szakot, mert nem egyedül tanult integrálni. Ilyen alapon az az orvos is sz@r lesz a szakmájában, aki a biokémiai folyamatokat tanári segítséggel érti meg, innentől kedzve semmi értelme a szemináriumoknak, előadásoknak.
2015. ápr. 2. 16:09
 10/22 anonim ***** válasza:
Végső soron mi a pontos kérdésed? Mielőtt beszólnál: elolvastam, az összes eddigivel együtt. Úgy látom, eddig csak a válaszolókat tetted helyre, de akkor mi az a válasz, amivel tényleg elégedett lennél?
2015. ápr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!