Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy meglévő orvosi diploma...

Egy meglévő orvosi diploma mellé milyen másoddiplomát tudtok elképzelni? (Főleg kompetens emberek írjanak! Köszönöm! )

Figyelt kérdés
Vegyész? Vegyészmérnök? Biológus? Fizikus? Molekuláris bionikai mérnök? Közgazdasági (ha esetleg kórházigazgatási tervei vannak)? Alkalmazott matematikus? Írjatok még, ha van ötlet! Köszi! (Csak kíváncsi vagyok, nem érint személyesen.)

2015. ápr. 3. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

táplálkozástudományi, dietetikus.. vagy valami ilyesmi témában!

én ennek látom értelmét, nem kezdenék el valami teljesen új írányt

2015. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
még jogi diplomája is van pár orvos ismerősömnek
2015. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jogit azért nem értem, mert az orvosok (és más területen dolgozók is) végezhetnek olyan 2 éves képzést ÁJK/JÁK-on, hogy jogi szakokleveles orvosok lesznek.
2015. ápr. 3. 14:55
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Én ismerek olyat, aki orvosi diploma után most végzi a fogorvosit, szájsebész lesz.
2015. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
24%
Pszichiáter, pszichoterapeuta...nyitsz magánpraxist, és dolgozol 10.000/óra bérért.;)
2015. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A pszichiáter nem külön diploma. Szerintem kevered a pszichológussal. A pszichiáter orvos. Mint a belgyógyász, sebész, szemész, fül-orr-gégész...stb csak ő orvosi után pszichiátriából szakvizsgázott.
2015. ápr. 3. 19:44
 7/11 anonim válasza:
77%

Igen, tudom, hogy a pszichiáter orvos, a pszichológus bölcsész. De nem írtad, milyen orvos vagy, ha még nem szakosodtál, én tovább tanulnék pszichiáternek, ha már szakorvos vagy (pld. nőgyógyász), akkor is. Akkor lennél nőgyógyász-pszichiáter szakorvos, és ha még letennél mellé még egy pszichoterapeuta szakvizsgát, húú...hát lenne rád kereslet bőven.

De ha "csak" általános orvos vagy, akkor is tehetsz pszichoterapeuta szakvizsgát. Pld. az én háziorvosom háziorvos-pszichoterapeuta (persze csak magánban).

Na, mindegy, ez a beállítódásódtól is nagyban függ, mennyire érdekel ez a terület, de én azt látom a környezetemben, hogy baromi jól keresnek (magánpraxisban). De ha ez a terület nem érdekel annyiban, akkor is olyat érdemes választani szerintem, amire van kereslet magánban.

2015. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát a biológus egészen jól illeszkedne, hiszen látná a biológia szépségét biológus szemmel is, az nagyon jó dolog. Biztosan elámulna egy evodevó előadáson vagy gyakszin, vagy egy hidro, esetleg állatrendszertan gyakszin..... rengeteg érdekes dolgot tudna tanulni, és máshogyan rendszerezné a meglévő orvosbiológiai tudását.

Különböző mérnöki képzéseken belül én a biomérnököt tudnám elképzelni, és azon belül a gyógyszervegyipari orientálódást, hiszen így a meglévő tudását tudná kamatoztatni az iparban is.

A kémiai részt tekintve már annyira nem illene bele az eddigi tudásába, hiszen az orvosi kémia még eléggé messze áll egy sima kémia diplomásétól, vagy vegyészmérnöktől, persze itt is sokat tudna használni a meglévő orvosi diplomája mellé (itt is a gyógyszer vonalban látnék kiugrást, esetleg az altatás felé orientálódást, de ahhoz ez a kémia nem megfelelő).



Összességében ha tanulna, szerintem a kutatásban venné hasznát leginkább a természettudományi diplomáknak.



Kórházigazgatói (hacsak nem gazdasági igazgatói, amihez tök felesleges az orvosi diploma) részt nézve, amit említettél, erre annyit, hogy nem igazán létezik konkrét szak, amivel előnyben lenne, hiszen a közgáz magában kevés, kellene még hozzá pszichológia is, vagy valami marketing rész. Ha rossz májú szeretnék lenni, akkor mondanám, hogy inkább ismerkedjen sokat, sokféle emberrel, és ez többet érhet az igazgatási poszt betöltéséhez, mint bármely, és bármennyi diploma megléte.



(A matek részt tényleg csak akkor csinálja, ha kutatást szeretne, hiszen a statisztikai résszel nagyon sokat lendíthetne magán, bár tudod a logikai részt nézve, lehet ez illene a kórházigazgatóhoz a legjobban, a külön utas gondolkodás.)

2015. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó. Mivel ez egy anoním oldal, nincs értelme hazudni. Csak érdeklődöm.
2015. ápr. 4. 10:25
 10/11 A kérdező kommentje:
És ha az orvos kutató szeretne lenni, akkor biomérnöki a jobb választás vagy a molekuláris bionika mérnöki? Utóbbi elég új és orvosi biotechnológiával foglalkozik, ami szerintem a jövő tudománya.
2015. ápr. 4. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!