Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az orvosi egyetemeken...

Mennyi az orvosi egyetemeken az átlag IQ?

Figyelt kérdés

Gondoljátok hogy jóval magasabb mint az átlag vagy ez sokkal inkább szorgalom kérdése?


Volt már esetleg ilyen mérés Magyarországon vagy külföldön?



2015. ápr. 9. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

A szorgalom orvosira rohadtul nem elég. Az én IQ-m 130 körül van és az évfolyamomon vannak sokkal intelligensebb emberek is nálam. Az orvosi valóban tanulós szak, de alacsony IQ-val a büdös életben nem leszel jó orvos, mert nám látod át az összefüggéseket.

Szóval nekem az a véleményem hogy az átlagnál jóval magasabb.

2015. ápr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy készült ilyen felmérés, bár engem is érdekelne. Szerintem azért az átlagnál magasabb IQ jellemző a szakon.
2015. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy olyan adatot találtam, hogy az angol jogi egyetemeken a diákok átlagos IQ-ja 125 (1990 előtti adat). Gondolom, az orvosi egyetemeken is hasonló, de gondolom Magyarországon, mivel nehezebb bejutni az egyetemekre, így az átlag IQ is némileg magasabb.
2015. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Biztos vagyok benne, hogy egy TTK-s, mérnöki vagy informatikai karhoz képest nem magasabb. És az én véleményem szerint pedig sokkal sokkal fontosabb a szorgalom, mint az IQ, én legalábbis nem gondolnám magamról, hogy átlagfeletti problémamegoldó képességgel rendelkezem, mégis azt gondolom, hogy nagyon jó orvos leszek. Nem vettem észre, hogy az ország legokosabb emberei lennének a csoporttársaim, de az egészen biztos, hogy lehet valaki akármilyen okos, ha nem tanul rendszeresen és alaposan, akkor nem lesz meg a tárgya. Itt Pécsett legalábbis ez az általános tapasztalat. Ha EQ-t kérdeznél, arra azt mondanám, hogy minél magasabb, annál jobb orvos az illető, de sajnos ez úgyis akkor derül ki, mikor már ott a dr az ember neve előtt.
2015. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem pont az orvostan hallgatókon, de diákokon már történt mérés. Hasonló mérés már kétszer is megesett Magyarországon, a 2014-es Nagy Diák IQ teszt egyszerre 16.000 diákot mért le, ebből 725 egyén 125 IQ fölött a második fordulóba jutott, ahol 365 diák 135 IQ fölött (!) jutott tovább. Persze sehol sem említik az orvosit (egyetem), vagy orvostan hallgatókat (sajnos).


Bővebben: [link]


Az orvosi egyetemen két dolog biztos ami magasabb, a tandíj és a sikeresen diplomázók várható fizetése külföldön ( tudtommal nagy az elvándorlási szándék).

2015. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!