Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik felsőoktatási intézmény...

Melyik felsőoktatási intézménybe jelentkezzek?

Figyelt kérdés
A Budapesti Gazdasági Főiskola és a Szegedi Tudományegyetem között vacillálok. Mindkettőnél a Gazdaságinformatikát jelöltem be. Szerintetek melyik a jobb suli, melyiket érdemesebb első helyen megjelölni?
2015. ápr. 11. 23:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
BGF gazdinfot nem ajánlom, SZTE-ről nem tudok mondani véleményt. BCE-t ajánlom.
2015. ápr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mi érdekel jobban: az informatika (nem az excel/word-re gondolj, hanem a programozásra, számítástudományra stb) vagy pedig a gazdaság. Ha jobban az informatika (és persze mellett azért a gazdaság), akkor SZTE. Ha pedig a programozás hidegen hagy, akkor ne az SZTE (inkább BGF vagy BCE, ahol a gazdaság dominál jobban).
2015. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy gazdaságinfón vajnyi kevés gazdasági tárgy van, még a BGF-n is, ellenben programozni sem fogsz rendesen megtanulni. Rengetegen járnak most gazdainfóra, kíváncsi vagyok pár év múlva milyen lesz ezen a téren a piac.
2015. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Volt osztálytársamat felvették BGF gazdinfóra, pedig utólag belenyúlt megtekintéskor, hogy az infó közép írásbelije meglegyen a kettes + a közép matekját is csak a szóbeli mentette meg.

Mondjuk ehhez kb. semmi köze a döntésedhez, csak leírtam, mint funfact.


Bárhogyan is döntesz, sok sikert :)

2015. ápr. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

*Még annyit hozzátennék, hogy úgy mint gazdaságinformatikus nem nagyon fogsz elhelyezkedni. A legtöbb álláskeresési portálon a gazdaságinformatikust egy kaptafa alá veszik az általánosabb programozási végzettségekkel (proginfó, mérnökinfó, keress rá), tehát, rendesen fel kell kötni a gatyát. Illetve több helyen olvastam, hogy vannak olyanok akik rendszergazdaként helyezkedtek el. Ezért érdemes az elején leszögezni, hogy gazdaságinformatikus az IT munkakör, nem gazdaság, hanem IT, ebből a szemszögből viszont sokkal jobban megérné inkább egy mérnökinfó vagy proginfó szak.

Kevés olyan hely van ahova irányultan gazdaságinformatikust keresnének. Csak azért írom, mert sokan fogják a fejüket utolsó 1-2 félévben, hogy akkor most "wtf", sokan belefutottak ebbe és sokan ott is hagyják az első félév után.

2015. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

De nem járok jobban egy SZTE-s diplomával? Azért mégiscsak nevesebb intézmény.

Egyébként a gazdasági része jobban érdekel, ezért is választottam inkább elsőnek a BGF-et, csak félek, hogy nem tudok majd elhelyezkedni. Vagy ettől nem kell félnem? Végülis ha az SZTE inkább informatika, a BGF inkább gazdasági, akkor a munkahelyemen majd inkább egy BGF-es diplomával fogok érteni a gazdasági részhez.

Tudom, hogy úgy nem találok munkát, mint Gazdaságinformatikus, de a BGF-en vannak szakirányok, negyedik félévtől dönthetek a logisztikai informatikus és a pénzintézeti informatikus között.

Köszönöm a válaszokat.:)

2015. ápr. 12. 12:22
 7/28 anonim ***** válasza:

"Még annyit hozzátennék, hogy úgy mint gazdaságinformatikus nem nagyon fogsz elhelyezkedni."

Én meg annyit tennék hozzá, hogy dehogynem. Legalább 40 emberről tudok aki végzés után már állást talált, többen pedig már egyetem alatt. Hirdetve is láttam. Nem kéne lenézni ezt a szakot, attól hogy nem proginfó/mérnökinfó. Egyébként szerintem még hasznosabb is. Gazdinfón van számvitel, pénzügy is, mai vállaltoknál előny. Ráaádsul ha nem BGF-re vagy BCE-re, hanem mondjuk SZTE-re vagy PE-re megy, akkor ugyanúgy komolyan van véve a programozás. Együtt tanulják a másik két infó szakkal, a vizsga is ugyanakkor van.

2015. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

"Egyébként a gazdasági része jobban érdekel, ezért is választottam inkább elsőnek a BGF-et, csak félek, hogy nem tudok majd elhelyezkedni. "

Ez esetben menj a BCE-re. Olyan diplomával el tudsz helyezkedni, a munkaadók a Corvinust preferálják. BGF-fel már nem biztos, bár a logisztika szakirány nagyon jól hangzik. Tanulsz mellé randesen angolt, németet és már nem is kell félned.

2015. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Az informatika jelző ne tévesszen meg. Sokan gondolják, hogy ha a szak nevében benne van az "informatikus", akkor rögtön el lehet helyezkedni. Igen, ha tudsz programozni, akkor simán. Egyébként meg nem nagyon. Sőt, igazából informatikán belül a diploma csak formaiság. Nagyon sok esetben még csak nem is elvárás, a valós tudást nézik (mert amit az egyetemen oktatnak édes kevés).


Ha az SZTE-re jössz, akkor bőven fogsz kapni programozást, de a gazdasági része elég laza (ahogy hallom ismerősöktől). Ne feltétlenül az elhelyezkedés legyen az elsődleges szempontod. Mert ha nem érdekel/nem szereted a programozást, akkor nyilván nem lesz meg a motiváció, hogy otthon az egyetemi anyag mellé még pluszba tanulj, ergo nehezen fogsz tudni elhelyezkedni. Illetve napi 8 órába programozni, úgy hogy nem szereti az ember...nem nagyon lehet ilyet csinálni.

2015. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
"Együtt tanulják a másik két infó szakkal, a vizsga is ugyanakkor van." - Nem vitát akarok szítani, de azért van különbség gazdinfós és proginfós között. Nem hordok le senkit, illetve vannak természetesen kivételek is. De elég érdekes, hogy a gazdinfón elég sok félév lazább, mint proginfón. Ez azért van, mert a "zúzósabb" tárgy (mondjuk több számtudos kurzus is ilyen) nincs gazdinfón, ezek helyett van pár GTK-s kurzus. Amik keveset érnek a munkaerőpiacon. Nem hiába megy sok Gazdinfó Bsc-s Proginfó Msc-re.
2015. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!