Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik felsőoktatási intézmény...

Melyik felsőoktatási intézménybe jelentkezzek?

Figyelt kérdés
A Budapesti Gazdasági Főiskola és a Szegedi Tudományegyetem között vacillálok. Mindkettőnél a Gazdaságinformatikát jelöltem be. Szerintetek melyik a jobb suli, melyiket érdemesebb első helyen megjelölni?
2015. ápr. 11. 23:13
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Csak egyet mondjatok már meg nekem. Nem rendelkeztek sem BGF-es, sem SZTE-s diplomával. Nem is dolgoztok se gazdasági területen, se máshol. Mégis hogy a fenébe tudtok ilyen magabiztosan beszélni valamiről? Mert ezt az "én véleményem szerint ezzel jársz a legjobban" dolgot rühellem.


Elolvastam a cikket, köszönöm. Gyanítom, az "ebből erősnek kell lenni" felsorolásból a felét nem is tanítják az egyetemeken, de attól jónak kéne benne lenni. Nem hinném, hogy egy több milliós SAP tanfolyamot indítanának, csak mert kedvük szottyan kidobni a diákokra ennyi pénzt.

2015. ápr. 16. 18:49
 22/28 anonim ***** válasza:
Nem, viszont pont most van egy tanfolyam ahova gazdainfósok (talán mások is) mehetnek. SAP tanfolyam, x ideig tart, a végén lesz egy vizsga, a legjobbak ingyenesen elvégezhetnek SAP tanfolyamokat (valami ilyesmi, az egyik ismerősöm jár most rá, BGF gazdainfón van).
2015. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Tehát lehetőségek vannak, a programozást is el lehet sajátítani valamilyen szinten csak rengeteg időt kell rá fordítani. Gazdaságinformatika azok közé a szakok közé tartozik (de amúgy szinte az összes infó szak is) ami mellé önszorgalom is kell, hogy valamilyen irányba képezd magad, mondjuk úgy, hogy a diploma ad egy alapot, de valami pluszt kell mellé tenned, hogy tudj vele érvényesülni is.

Amúgy, ha elvégzed tuti lesz vele munkád (legalábbis szerintem), csak nem válogatsz majd.

2015. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Csak egyet mondjatok már meg nekem. Nem rendelkeztek sem BGF-es, sem SZTE-s diplomával. Nem is dolgoztok se gazdasági területen, se máshol. Mégis hogy a fenébe tudtok ilyen magabiztosan beszélni valamiről?" - Nem tudom melyik válaszomból vontad le ezeket a következtetéseket, de jelenleg alkalmazásfejlesztőként dolgozom. És azért beszélek ennyire magabiztosan a gazdaságinformatikáról, mert a munkahelyemen az egyik oldalamon egy proginfó Msc-s ül, aki gazdinfó Bsc-t végzett. És szerinted mit csinál? Programozik. A másik oldalamon egy másik gazdaságinfó Bsc-s ül, aki szintén fejlesztő. Azért eléggé látom, hogy miket tanulnak/tanultak, mit várnak el tőlük és hogy proginfón mit tanítanak. Be lehet vágni a durcát, de ezek megalapozott tények a valós életből.


De ha már ilyen szinten hangnemet választasz: te mégis milyen tényeket tudsz mondani a szakról, úgy hogy még oda sem jársz? Lehet isteníteni a BGF-et, de te tetted fel a kérdést, mi normálisan válaszoltunk megfelelő tényekkel és érvekkel.

2015. ápr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Egy gazdinfó bsc-s aki már proginfó msc-s? Ez is csak azt mutatja, hogy Szegeden jóval inkább csak az informatikát nyomják, és gondolom már szerencsétlen gazdinfó bsc-s mire befejezi azt a tömérdek mennyiségű programozást, úgy van vele, hogy inkább elmegy programozónak, miután többet is keresnek, + a gazdasági részét ezek szerint nem igazán tanítják, lehet nem is ért arról az oldalról semmihez.


Igazából engem a szívem a BGF-hez húzott, és nem értem mért húzzátok le ennyire. Mert lehet, hogy nem tanítanak annyi programozást, de az SZTE-n viszont nem tanítanak gazdaságot (ezt te említetted, hogy ismerősöktől hallottad), ezáltal ha Szegeden kezdek, akkor majd én is úgy járok, hogy gazdinfó bsc-ről mehetek proginfó msc-re, mert máshoz se fogok érteni.

2015. ápr. 18. 16:38
 26/28 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy ne haragudj a hangnemért, nem tudtam, hogy dolgozol már. Egyszer úgy mondtad, hogy "ha az szte-re jössz.." ebből vontam le, hogy valószínűleg akkor oda jársz. A gyakorikérdéseken sajnos elég sok olyan ember van, aki váltig állít valamit, közben köze nincs az egész témához, azt pedig nem szeretem.
2015. ápr. 18. 16:50
 27/28 anonim ***** válasza:

Igen, lehúzzzuk a BGF-et, mert gazdaságinformatika terén nem a legjobb választás. Ezt nem értem, hogy miért olyan nehéz elfogadni. Műszaki területen a BME a legjobb, mégis sokan mennek más főiskolára vagy egyetemre. De te ráadásul úgy ítéled meg az SZTE-t (tévesen kreált elméletekkel -lásd előző válaszodban), hogy az adott szakhoz egyenlőre semmi közöd. Baromi kíváncsi vagyok, hogy szerinted egy gazdaságINFORMATIKUS mit csinál? Mert benne van a gazdaság szó?

És ha ennyire BGF rajongó lettél, akkor minek tetted fel a kérdést (főleg ha a válaszokat ilyen szinten nem tudod elfogadni)?


Ui.: Igen, az SZTE-n tanulok, mellette dolgozom.

2015. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert semmi közöm nem volt az egészhez. Rajtatok keresztül tudtam meg, hogy a BGF inkább gazdasági, az SZTE inkább informatikai. Természetesen attól, hogy a BGF valahogy jobban tetszett, nem voltam sosem az SZTE ellen, és nem lehetetlen rábeszélni inkább arra. Viszont én meg azt nem értem, hogy te miért ajánlod csak az SZTE-t, mikor a gazdasági részhez semmi köze. Én elhiszem, hogy az a legjobb informatikai suli, és ott tanítanak meg legjobban programozni. De ha programozónak akarok elmenni, akkor már jobban járok a Programtervező bsc-vel. Mert ahogy írtad, valóban nem akarok ott ülni majd a munkahelyemen és 8 órában programozni. Tudom, hogy benne van az informatika szó, de mióta áll az informatika csak a programozásból? Egyébként a felvin így szerepel:


Az alapszakon végzettek folytathatják tanulmányaikat a gazdaságinformatikus képzés második szakaszában, vagy gazdaságinformatikusként az üzleti szférában helyezkedhetnek el.


Ha jelentkezek majd például egy bankhoz, ki fognak röhögni, hogy pénzügy, számvitel, ... nélkül odaállítok.

2015. ápr. 18. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!