Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik felsőoktatási intézmény...

Melyik felsőoktatási intézménybe jelentkezzek?

Figyelt kérdés
A Budapesti Gazdasági Főiskola és a Szegedi Tudományegyetem között vacillálok. Mindkettőnél a Gazdaságinformatikát jelöltem be. Szerintetek melyik a jobb suli, melyiket érdemesebb első helyen megjelölni?
2015. ápr. 11. 23:13
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

BCE-t nem jelöltem be, hiába ajánljátok mostmár.:/


Gazdaságinformatikus akarok lenni, nem programozó. Miért erőltetik mégis a programozást? Nem hangzik valami jól, hogy átfedések vannak a kettő között, és hogy együtt tanulják a másik szakkal.:/


Köszönöm a válaszokat.

2015. ápr. 12. 18:58
 12/28 anonim ***** válasza:
Azért mert egy gazdaságinformatikus általában programozó.
2015. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy miért? Mert többek között a gazdaságinformatikusnak az a feladata. Pont erről beszéltem, egy csomóan még arra sem veszik a fáradságot, hogy a felvin utána olvassanak.


[link]


Én nem nézem le a szakot, csak pont arról írtam aminek a kérdező jeles példája. Gazdasági területen belül is csak informatikusként tudsz majd elhelyezkedni, nem fognak felvenni pl. kontrollernek, mert oda közgazdász diploma az elvárás.

Az pedig, hogy nincs meghirdetve célirányosan gazdaságinformatikus szakma csak elvétve, azt nyugodtan te is megnézheted.

2015. ápr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
*Igen, ellehet helyezkedni, ha az ember érti is a szakmát (ergo többek között tud programozni, szakirányának megfelelően érti a szoftverek kezelését stb.), ellenben sokan nem ebben gondolkodnak, hanem olyan állásokban amihez közgazdaság diploma kell, na én ezt a rózsaszín ködöt szeretném eloszlatni.
2015. ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Annyira csak nem kellhet a programozás a gazdaságinformatikusoknak, ha a bgf-en egy olyan óra van. Nem hiszem, hogy annyira megtanulnának programozni azon az órán, mint a programtervezők egész 3 év alatt. Ti magatok mondtátok, hogy ott inkább gazdasági..
2015. ápr. 13. 19:02
 16/28 anonim ***** válasza:
És pontosan ezért nem szokták ajánlani elsőként a BGF-et, ha gazdaságinformatikáról van szó. 1 óra édes kevés és a szak neve is tükrözi, hogy elsősorban informatikus, nem közgazdász. Ha téged kimondottan csak a gazdasági része érdekel, akkor egy "tiszta" GTK-s szakra kéne menned.
2015. ápr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Már eleve a besorolása is informatikus szakok közé van, ha gazdasági szak lenne akkor itt is az egekbe emelték volna az állami ponthatárokat. Igen, de a legtöbb gazdasági tárgy is csak egy egy félévet van, ami édeskevés ahhoz, hogy ilyen irányba menj. Viszont több informatikai tárgyad is lesz, a programozást pedig még az erősebb egyetemeken sem tanítják meg rendesen, nem, hogy a BGF-n.
2015. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Na és itt a kulcsszó. Sehol nem tanítják meg rendesen a programozást. Akkor meg tényleg édesmindegy, hogy melyiket választom, ha jobban érdekel a gazdasági rész, akkor még mindig jobban járok a BGF-el.
2015. ápr. 15. 23:17
 19/28 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon gyenge érv volt, szerintem ezt te is érzed. Túlságosan kötöd az ebet a karóhoz. BGF-es gazdinfó diplomával nem fogod tudni ellátni azt a feladatkört, amit ténylegesen egy gazdaságinformatikusnak kellene. És kb ugyan ott fogsz tartani, mintha el sem végezted volna.
2015. ápr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:


[link]

2015. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!