Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók, megbántátok...

Orvostanhallgatók, megbántátok, hogy orvosira mentetek?

Figyelt kérdés
Főleg ötöd-hatodévesektől, illetve rezidensektől kérdezném. Nem lelombozó a magyar egészségügy helyzete? Mennyire készít fel az egyetem az igazi orvosi létre? Válaszaitokat előre is köszönöm !

2015. márc. 11. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Még nem. De azért azt látom már, hogy tényleg lehangoló a helyzet. Az egyetem pedig elméletben készít fel, a gyakorlati oktatás egy f.o.s.

(hatodéves vagyok)

2015. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Volt amikor igen. De összességében egy hasznos, értékes diplomának tartom. Az EÜ-vel egyébként semmi baj nem lenne, ha az országot nem inkompetens barmok irányítanák már lassan 25 éve. Viszont ha tudtam volna, hogy mi vár rám egyetemen, akkor soha nem kezdem el. Túl sok stressz, túl sok dolce-vita idióta partyállat a közösségben, túl sok sznob bunkó, túl sok felesleges baromság bemagolása... Ó és az egyetem semennyire nem készít fel. Az orvosi kutatóorvosokat képez, nem klinikusokat. Az általános orvos egy kontár, aki nem ért semmihez.


hatodév

2015. márc. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Külföldön szerintetek jobb a gyakorlati képzés/ az jobban felkészíti azokat akik nem kutatóorvosnak akarnak menni?
2015. márc. 12. 07:08
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ha szabad kérdeznem, melyik egyetemre jártok ?
2015. márc. 12. 07:27
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt idő, hogy megkérdőjeleztem a döntésemet, de nem bántam meg.

A vezetők rosszak nem az alapanyag.

mi az az orvosi lét ?


SOTE

2015. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Németországban pl. biztosan jobb a gyakorlati képzés. Egyébként ha itthon végzel, akkor is lehetsz jó orvos, csak a gyakorlati dolgokat később kell megtanulnod, nem az egyetemen.
2015. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi minkdenkinek :) Az orvosi lét alatt pedig már a praktizálást értem.
2015. márc. 12. 19:10
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha visszamehetnétek az időben, más irányba mennétek, és ha igen milyen irányba?
2015. márc. 12. 19:12
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék más irányba, mert más nem érdekel.
2015. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha visszamehetnétek az időben, más irányba mennétek, és ha igen milyen irányba?"


Elmennék asztalosnak.

2015. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!