Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai tanulmányok...

Középiskolai tanulmányok elvégzése után tehetek még érettségit valamely tantárgyból/tantárgyakból?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy lehet szintemelőt, javítót... De a lényeg most az volna, hogy lehet-e új tantárgyból érettségizni miután az iskolából kikerültem. (Példa: Leérettségiztem magyarból, idegennyelvből, matekból, történelemből + iskolai tanulmányaimat befejeztem de még informatikából szeretnék egy középszintűt tenni, vagy éppen egy emeltet)

Lehetséges ez?



2015. ápr. 20. 10:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hárman írtak oktatási hivatalt. Nem! Nem! és Nem! KORMÁNYHIVATAL! Legalábbis emelten. Középszinten ősszel a kijelölt középiskolák egyikében, nyáron legcélszerűbb a saját volt iskoládban, de lehet a megyei kormányhivatalban is. Ha új tantárgy: kiegészítő, ha ugyanaz középen: ismétlő, ha ugyanaz emelten: szintemelő.
2015. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az Oktatási Hivatalon keresztül NEM lehet jelentkezni, ez valami népi babona, amit itt a GYIK-on egymásról másolnak, akik nem értenek hozzá. Tessék leszokni róla! A megyei/fővárosi kormányhivatal oktatási osztályán lehet jelentkezni. Ahogy látom, már be van linkelve a tájékoztató.
2015. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

És még egy sor hibás válasz vagy féligazság. A kedves kérdezőnek csak azt tudom ajánlani, hogy olvassa figyelmesen a tájékoztatót, mert az hiteles, szemben az itt összehordott válaszokkal.

Az ISMÉTLŐ vagy SZINTEMELŐ vagy KIEGÉSZÍTŐ érettségi (ezek jöhetnek szóba aszerint, hogy volt-e már abból a tárgyból érettségid, és ,milyen szinten mész) soha nem ingyenes. Akkor sem, ha valamelyik válaszolónak 2012 előtt az volt, mert ez itt nem a nosztalgia helye, hanem az aktuálisan hatályos jogszabályoknak megfelelő válaszoké. Azért, mert valakivel egyszer valami megtörtént, még nem biztos, hogy a jövőben is mindenkivel úgy lesz. Ebben az évben középszinten 16, emelten 26 ezer Ft.


A JAVÍTÓ vagy a PÓTLÓ érettségi is lehet ingyenes (nem csak ha megbukott), de ha van érettségije a kérdezőnek, akkor egyik sem vonatkozhat rá.


Emelt érettségire ugyanúgy bárhol lehet jelentkezni, mint a középszintűre. Tavasszal bármelyik középiskolában, ősszel azokban, amiket kijelöltek. Csak nem biztos, hogy elfogadják, mert nem kötelesek. A saját iskola talán nem utasítja vissza. Több tárgy esetén egy helyen kell leadni az összes jelentkezést. Nem abban az iskolában kell jelentkezni, ahol az emelt érettségi lesz, az összes emelt érettségit úgyis a kormányhivatal osztja be, függetlenül a jelentkezés helyszínétől.


Az eddigi válaszok között alig volt helyes és pontos. Kérlek, hogy ha valamiről nem tudtok biztosat, és csak tippelgettek, akkor ne vezessétek félre a kérdezőket! (Előző)

2015. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!