Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akarja a Jobbik eltöröln...

Miért akarja a Jobbik eltörölni a kétszintű érettségit tartalmi kifogások miatt?

Figyelt kérdés
A Jobbik visszaállítaná azt, hogy maguk az egyetemek felvételiztessenek, és egyszintű érettségit vezetne be, amit ha jól értem, százalékkal nem is értékelnének, és max. tanulmányi pontként vennék figyelembe, de ebből a szempontból a majdnem hármas, és a majdnem ötös négyes ugyanaz a kategória lenne. Ez mégis mire lenne jó? Főleg azzal érvelnek, hogy szerintük túl könnyűek, és felületességre nevelnek a feladatok, és nagyobb szerepet szánnának a lexikai tudásnak. Hogy ebben igazuk van-e, arról lehet pro és kontra vitázni, induljunk ki abból, hogy igen. No de egy ilyen tartalmi szigorítást meg lehet oldani a kétszintű rendszeren belül is, akkor át kell írni a feladatokat... Ehhez miért kéne visszaállítani egy sokkal kevésbé objektív rendszert, amelyben sokkal nagyobb szerepe lehet a személyes szimpátiának, meg hogy ki kinek az ismerőse az adott egyetemen, esetleg olyasmit is kérdezhetnek az egyetemi felvételin, ami benne sincs a gimis anyagban?
2015. ápr. 28. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Abban igazuk van, hogy itthon túl nagy a hangsúly az érettségin, magyarán a következő 1 héten hatalmas tét forog. Ellenben, ha átfogó 4 éves teljesítményt néznének, akkor nem az utolsó év utolsó hónapjában jönne rá a gyerek, hogy tanulni is kéne valamit.

Ezzel a nagyobb lexikai tudással én nem értek egyet, szerintem inkább már jóval előbb el kellene dönteni, hogy mi kell majd a gyereknek és arra felkészülni. Például egy jövőbeli villamosmérnök márt tudjon verset elemezni ?

2015. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Ebben - akárcsak a többkulcsos adó visszavezetésében - kivételesen egyetértek a Jobbikkal. Szánalmas a mai egyetemisták tudása, ami már az év eleji szintfelmérőkön is megmutatkozik. Bekerül boldog-boldogtalan, majd legkésőbb 4 -5 év múlva páros lábbal rúgják ki. Azért húzza eddig, mert legalább kétszer újrafelvételizik. Mivel még az elsős tárgyakat sem tudja teljesíteni. Régebben nem ez volt. Általában az került be, aki érdemes volt rá, ezért valószínűleg el is végezte a szakot. Most meg 3-mas, sőt 2-es (!!!) matekkal, fizikával lehet valaki márnök, informatika tanuló. Ez szégyen. Főleg, ha még végez is valami csoda folytán. Én visszavezetném a felvételit, vagy legalább az emelt szintet kötelezővé tenném az olyan szakokon, mint pl. orvos, gyógyszerész, tanár, mindenféle mérnök, építő, építész. Hülyék ne kerüljenek már be és szerencsétlenkedjenek az adófizetők pénzén.
2015. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: ne általánosíts, nem minden szakra kerülnek be hülyék. A magas pontszámos szakok rendes tudást igényelnek, és a rendes szakokon, ahol nem 300 a ponthatár, nem hülyék ülnek.


Bár gondolom te nem jársz sehová.

2015. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy minden egyetemista hülye, csak hogy sok van belőlük, mert túl sokan kerülhetnek be. Még 350 pontos szakokra is be lehet 3-mas matekkal jutni. Ez a rendszert minősíti. 400 vagy afeletti ponthatárral már jóesetben olyan kerül be, aki el is végzi. Bár az sem törvényszerű. Egy felvételivel már ki lehetne rögtön szűrni a selejt nagy részét. Az érettségi, főleg középszinten sokszor nevetséges szinvonalat képvisel. Simán begyakorolható.

És pont azért írtam, amit írtam, mert én is egyetemre járok és látom mit művelnek a diákok. Tisztelet a kivételnek.

2015. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mai egyetemisták tudása pontosan annyi, mint amennyit az iskolákban megadnak. Talán ha nem lenne szerencsétlen középiskolásnak napi 8 órája, egy 0. órával egybekötve, és nem hemzsegnének a tárgyak feleslegesebbnél feleslegesebb dolgokkal, akkor lehetne beszélni a felvételi rendszer nehezítéséről.
2015. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Abban igazuk van, hogy itthon túl nagy a hangsúly az érettségin, magyarán a következő 1 héten hatalmas tét forog. Ellenben, ha átfogó 4 éves teljesítményt néznének, akkor nem az utolsó év utolsó hónapjában jönne rá a gyerek, hogy tanulni is kéne valamit. "


De a Jobbik által visszaállítani kívánt, és 2005 előtti rendszerben meg a felvételin múlt minden... Azzal ugyanott tartanánk... A középiskolai jegykere meg most is lehet pontot kapni, igaz, csak az utolsó két évre.

2015. ápr. 29. 11:32
 7/7 A kérdező kommentje:

"Régebben nem ez volt. Általában az került be, aki érdemes volt rá, ezért valószínűleg el is végezte a szakot. Most meg 3-mas, sőt 2-es (!!!) matekkal, fizikával lehet valaki márnök, informatika tanuló. Ez szégyen."


Ha kevesebben jelentkeznek egy szakra, mint a keretszám, akkor a felvételi mellett is be fognbak jutni alacsony pontszámmal, ennek semmi köze a kétszintű érettségihez magához.



"Főleg, ha még végez is valami csoda folytán."


A komoly szakon nem fog, az meg nem tragédia, ha beíratkozik pár oda nem való emberke is, majd kiesik menet közben.:)


"Én visszavezetném a felvételit, vagy legalább az emelt szintet kötelezővé tenném az olyan szakokon, mint pl. orvos, gyógyszerész, tanár, mindenféle mérnök, építő, építész. "


Ezeken a szakokon tudtommal többnyire már most is kötelező...:)

2015. ápr. 29. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!